TECHNOLOGIEAndroid: 5 najlepszych aplikacji treningowych i fitness

Android: 5 najlepszych aplikacji treningowych i fitness

TECHNOLOGIE 1

Zrzucanie zbędnych kilogramów zawsze przychodzi nam nieco trudniej niż ich pozyskiwanie. Często bywa tak, że już sama wizja wzmożonego wysiłku fizycznego zdecydowanie zniechęca nas do uprawiania jakiegokolwiek sportu. Jeśli jednak wykażemy nieco chęci i zapragniemy zadbać o naszą formą to dobrym pomysłem jest wspomóc się wirtualnym trenerem. Mowa tutaj rzecz jasna o aplikacjach treningowych i fitness przeznaczonych na urządzenia mobilne z systemem Android. Tych na rynku jest coraz więcej i zyskują coraz szersze grono odbiorców. Dlaczego warto skorzystać z tego typu pomocy podczas treningów? Cóż, są znacznie tańsze (zazwyczaj darmowe) niż porady u trenerów personalnych i możemy mieć je zawsze przy sobie. Poniżej lista pięciu naszym zdaniem najlepszych aplikacji treningowych i fitness. Zapraszamy do lektury.

 

Android: 5 najlepszych aplikacji treningowych i fitness - zdjęcie

 

Na początek coś dla fanów biegania oraz osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z joggingiem. Aplikacja Nike+ Running, bo o niej mowa to profesjonalne narzędzie treningowe, które przyda się zarówno początkującym, jak i nieco bardziej zaawansowanym biegaczom. Program ten posiada wiele opcji związanych z codziennymi treningami. Mamy więc tutaj do czynienia między innymi z wykazem przebytych tras, średnie prędkości dla każdego treningu i trasy, ilość spalonych kalorii oraz możliwość tworzenia planu na kolejne treningi. Co więcej, swoimi osiągnięciami możemy pochwalić się znajomym publikując je na specjalnej tablicy online. Opcja ta motywuje jednocześnie do bicia coraz to lepszych rekordów i osiągania możliwie najlepszych czasów.

 

Android: 5 najlepszych aplikacji treningowych i fitness - zdjęcie 2

 

Kolejny program treningowy również związany jest z bieganiem. Tutaj jednak autorzy postawili na humor oraz dobrą zabawę. Jeśli nudzą Cię standardowe treningi i sama idea biegania to warto byś zwrócił uwagę na Zombie, Run! To niezwykle oryginalny pomysł na aplikację treningową. Po jej uruchomieniu (konieczne jest podłączenie słuchawek) zaczynamy bieg. Po krótkim czasie do naszych uszu zaczynają dochodzić przeraźliwe odgłosy hordy wygłodniałych zombie. Jeśli zwalniamy tempo, żywe trupy sukcesywnie nas doganiają (ich jęki są coraz głośniejsze). Całość doskonale motywuje do pokonywania coraz to dłuższych tras i bicia rekordów czasowych. Co więcej, przed treningiem, możemy ustalić trasę biegu po której będziemy uciekać przed zombi. Zombie, Run! to niezwykle oryginalny pomysł na pomoc w utrzymaniu dobrej kondycji.

 

Android: 5 najlepszych aplikacji treningowych i fitness - zdjęcie 3

 

Czas, by odejść nieco od tematu biegania. Kolejna aplikacja, którą zaprezentujemy pomoże nam wyrzeźbić sylwetkę i wyposażyć się w jakże pożądany "kaloryfer" na brzuchu. A6W to program, którego nazwa jest skrótem od tzw. Aerobicznej Szóstki Weidera, czyli zestawu sześciu prostych ćwiczeń, które doskonale wpływają na mięśnie brzucha. Program zawiera kompleksowy rozkład ćwiczeń oraz plan ze szczegółowym harmonogramem ilości powtórzeń dla każdego dnia. Co więcej, mamy tutaj do czynienia z licznymi ilustracjami, krótkimi filmami instruktażowymi oraz opisami jak poprawnie wykonywać szóstkę Weidera. Całość doskonale zastąpi trenera personalnego i pozwoli utrzymać nasze ciało w doskonałej formie.

 

Android: 5 najlepszych aplikacji treningowych i fitness - zdjęcie 4

 

Runtastic Running & Fitness to jak sama nazwa wskazuje, aplikacja która łączy ze sobą zalety trzech opisywanych wcześniej. mamy tutaj bowiem do czynienia z treningami przeznaczonymi zarówno dla tych, którzy chcieliby zacząć przygodę z bieganiem, jak również dla tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w fitnessie. Całość zaoferuje między innymi: 

- możliwość śledzenia trasy podczas biegania (liczy czas, dystans, prędkość, spalone kalorie oraz tętno),

- dostęp do tzw. dziennika biegacza,

- możliwość sprawdzenia na mapie przebytego dystansu,

- funkcję pozwalającą na integrację z serwisem MyFitnesPall,

- podpowiedzi dotyczące codziennych treningów fitness (wykaz ćwiczeń dla danych partii ciała, tabele z ilościami powtórzeń, przydatne porady).

 

Android: 5 najlepszych aplikacji treningowych i fitness - zdjęcie 5

 

Na koniec mamy dla Was aplikację o nazwie JEFIT – Workout, Fitness, GymLog. Podobnie, jak reszta opisywanych programów, jest ona w pełni darmowa. Doskonale sprawdzi się podczas codziennych wizyt na siłowni. W menu bowiem mamy dostęp do opisów setek różnych ćwiczeń, które podzielone są na kategorie - różne partie ciała. Szczegółowe opisy zostały dodatkowo okraszone ilustracjami, które dodatkowo pomogą nam poprawnie wykonywać dane ćwiczenie. Na życzenie użytkownik ma także możliwość pobrania animacji przedstawiających wybrane ćwiczenie. Nie zabrakło tutaj także możliwości ułożenia planu treningowego dla danego tygodnia lub miesiąc. Dane zapisane w JEFIT dostępne są także online, więc możemy je sprawdzać z poziomu komputera.

 

Android: 5 najlepszych aplikacji treningowych i fitness - zdjęcie 6

 

Jak widzicie na rynku dostępnych jest wiele w pełni darmowych aplikacji treningowych z wielu dziedzin sportu. Dzięki nim codzienne treningi staną się łatwiejsze i znacznie przyjemniejsze, a my będziemy mieć pewność, że poprawnie wykonujemy wszystkie ćwiczenia.

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Android: 5 najlepszych aplikacji treningowych i fitness

  • ~ jola W 2015 pojawiło sie pare nowych fajnych aplikacji, np Fitnoteq

PARTNERZY SERWISU: