MOBILEJak w Androidzie wyłączyć aktualizacje?

Jak w Androidzie wyłączyć aktualizacje?

Aktualizacje systemowe oraz gier i aplikacji nie zawsze są przez nas pożądane. Szczególnie wtedy, kiedy nie korzystamy z WiFi, a z pakietu danych dostarczanych przez operatora. W urządzeniach mobilnych z systemem Android możliwe jest wyłączenie automatycznych powiadomień i aplikacji zarówno tych systemowych, jak również tych, pochodzących z zainstalowanego dodatkowego oprogramowania. Jak to zrobić? Dowiecie się z poniższego poradnika.

 

Jak w Androidzie wyłączyć aktualizacje? - zdjęcie

 

Wyłączanie aktualizacji systemowych.

Jeśli nie chcecie, aby Wasz smartfon lub tablet instalował nową wersję systemu, należy wyłączyć automatyczne sprawdzanie aktualizacji. W tym celu z menu głównego wchodzimy w Ustawienia, następnie Informacje o telefonie i wybieramy Aktualizacja oprogramowania. Teraz należy odznaczyć opcję Sprawdź automatycznie. Gotowe. Od tej chwili telefon nie będzie nas męczył powiadomieniami dotyczącymi aktualizacji.

 

Jak w Androidzie wyłączyć aktualizacje? - zdjęcie 2 Jak w Androidzie wyłączyć aktualizacje? - zdjęcie 3

 

Jak w Androidzie wyłączyć aktualizacje? - zdjęcie 4 Jak w Androidzie wyłączyć aktualizacje? - zdjęcie 5

 

Gry i aplikacje.

W przypadku, kiedy chcemy wyłączyć aktualizacje dotyczące gier i aplikacji, należy w menu głównym wybrać: Ustawienia > Aplikacje, następnie wybrać aplikację lub grę dla której nie chcemy automatycznych aktualizacji i odznaczyć opcję Pokaż powiadomienia.

 

Jak w Androidzie wyłączyć aktualizacje? - zdjęcie 2 Jak w Androidzie wyłączyć aktualizacje? - zdjęcie 7 Jak w Androidzie wyłączyć aktualizacje? - zdjęcie 8

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Jak w Androidzie wyłączyć aktualizacje?

  • ~ spoko.link - Super :D - dzięki - nieźle to schowali...- Choć krytycznych aktualizacji pewnie wyłączyć się nie da - pomimo wyłączenia w swoim LG - już kilka razy przyłapałem fona jak przy uruchamianiu się, mignął komunikatem typu "Android się aktualizuje.."... - No, ale zawsze to mniej świństwa w telefonie i więcej miejsca w pamięci na bardziej pożyteczne rzeczy..Pozdrawiam.

PARTNERZY SERWISU: