MOBILEJak korzystać z mapy w Windows Phone?

Jak korzystać z mapy w Windows Phone?

Urządzenia z Windows Phone umożliwiają błyskawiczny dostęp do Mapy, dzięki której można sprawdzić obecne położenie oraz wyszukać interesujące nas miejsca w okolicy. W poniższym poradniku pokażemy najciekawsze funkcje map, które mogą przydać się np. w czasie podróży.

Jak korzystać z mapy w Windows Phone?  - zdjęcie

1. W pierwszej kolejności należy mieć dostęp do Internetu – np. poprzez WiFi.

2. Aby przejść do mapy na ekranie startowym przesuwamy w lewo i przechodzimy do Aplikacje, a następnie wybieramy kafelek Mapy. Co ważne, podczas pierwszego uruchomienia mapy pojawi się komunikat Zezwolić aplikacji Mapy na dostęp do lokalizacji? Należy wybrać opcję Zezwól.

3. Przewijanie mapy – w przesuwamy palcem po ekranie w określone miejsce, aby przejść do wybranego fragmentu mapy. Im szybciej przesuwamy palcem, tym bardziej zwiększa się prędkość przesunięcia.

4. Powiększenie mapy – na ekranie rozsuwamy kciukiem i palcem wskazującym wybrany teren, aby powiększyć mapę.

5. Zmniejszanie mapy – na ekranie należy złączyć kciuk oraz palec wskazujący na wybranym terenie.

6. Wyśrodkowanie i powiększenie wybranego fragmentu mapy – dwukrotnie naciskamy ekran w wybranym miejscu mapy aby go wyśrodkować, ponowne dwukrotnie wciśnięcie spowoduje kolejne powiększenie wybranego fragmentu.

7. Przejście do wybranej lokalizacji – wcisamy przycisk Ja.

8. Wyszukiwanie wybranego miejsca na mapie – wybieramy ikonkę Szukaj (symbol lupy), a następnie w nowym polu wpisujemy jedną z wybranym komend: adres, kod pocztowy, miasto, nazwę firmy, skrzyżowanie, punkt orientacyjny. W trakcie wpisywania lokalizacji Windows Phone powinien podsuwać nam określone podpowiedzi.

9. Po wprowadzeniu danych wybieramy Przejdź (symbol strzałki w prawo), znajdujący się na klawiaturze dotykowej.

10. Pojawi się symbol pinezki obok wyszukanego miejsca. Możemy go dodać do ulubionych poprzez kliknięcie Dodaj, a następnie w polu Wybierz Nazwę wpisujemy określoną nazwę kojarzoną z wybranym miejscem, po czym wciskamy Zapisz. Ulubione miejsca możemy szybko przeglądać przechodząc do Więcej > Ulubione Miejsca, następnie w polu Moje Miejsca wybieramy Ulubione.

11. Udostępnianie adresu znajomym – przechodzimy do wybranego miejsca, klikamy w pinezke, a następnie Udostępnij. Po przejściu do Wiadomości możemy przesłać lokalizację SMS-em lub poprzez adres e-mail.

12. Zdjęcia satelitarne – aby przejść do trybu zdjęć satelitarnych, w aplikacji Mapy klikamy Więcej i wybieramy opcję Zdjęcia lotnicze włączone. Aby wrócić do poprzednich ustawień klikamy na Zdjęcia lotnicze wyłączone

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: