SOFTWAREJak nagrać dźwięk z komputera?

Jak nagrać dźwięk z komputera?

Umiejętność nagrywania dźwięku z komputera może okazać się bardzo przydatna. Daje nam możliwość rejestrowania chociażby rozmów głosowych prowadzonych przez różnego rodzaju komunikatory internetowe, audycji radiowych czy dźwięków z gier. Cały proces nie jest wcale taki trudny, jak mógłby się niektórym wydawać. Jest kilka sposobów, by przechwycić dźwięk z komputera. My zademonstrujemy jeden z najłatwiejszych i jednocześnie najbardziej skutecznych.

 

Jak nagrać dźwięk z komputera? - zdjęcie

 

Na początku potrzebne nam będzie dodatkowe oprogramowanie do rejestrowania dźwięku. Polecamy pobrać program o nazwie Free Sound Recorder. Jest całkowicie darmowy, nie zajmuje wiele miejsca na dysku, a jego obsługa jest banalnie prosta. Całość pozwala między innymi na nagrywanie dźwięku ze źródeł zewnętrznych (mikrofon, odtwarzacz mp3, radio), jak również na rejestrowanie strumienia audio wysyłanego z Internetu (YouTube, Vimeo, Wrzuta, radia internetowe, itp) czy takiego, który emitowany jest przez gry i programy. Warto tutaj nadmienić, że Free Sound Recorder pozwala na nagrywanie dźwięku w bardzo dobrej jakości i kilku wybranych formatach (mp3, wma lub wav).

 

 

 

Cały proces nagrywania sprowadza się do uruchomienia programu, wybrania w panelu głównym źródła dźwięku oraz kliknięcia w czerwony przycisk REC. Jeśli chcemy nagrać dźwięk z komputera, jako źródło wybieramy zainstalowaną kartę dźwiękową. Jeżeli chcemy zakończyć nagrywanie, po prostu klikamy STOP. Całość możemy zapisać w dowolnej, wybranej przez nas lokalizacji (przycisk Select Folder).

 

Jak nagrać dźwięk z komputera? - zdjęcie 2

 

Co ważne, dzięki kilku prostym opcjom jesteśmy w stanie zmienić podstawowe parametry naszego nagrania (zakładka Settings). Mamy tutaj do wyboru regulacje głośności nagranego materiału (suwak Volume) oraz jego balans między kanałami lewym i prawym (suwak Balance).

 

Jak nagrać dźwięk z komputera? - zdjęcie 3

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: