MOBILEJak nagrywać dźwięki z komputera?

Jak nagrywać dźwięki z komputera?

Jeśli chcielibyście nagrać do pliku wszystkie dźwięki z komputera (np ścieżka dźwiękowa w czasie gry, muzyka z filmu, kawałek z YouTube, dźwięki systemowe) to wystarczy zastosować się do kilku prostych instrukcji. Te znajdziecie w dalszej części poradnika. Zapraszamy do lektury!

 

 

Jak nagrywać dźwięki z komputera? - zdjęcie

 

Aby móc nagrywać dźwięki z komputera (wszystkie dźwięki generowane przez kartę dźwiękową) wystarczy pobrać i zainstalować darmowy program, który nam to umożliwi. Spośród kilku dostępnych na rynku aplikacji tego typu, my proponujemy Free Sound Recorder. Ten niezwykle prosty w użyciu program może pochwalić się intuicyjnym menu, niską wagą oraz dostępem do kilku podstawowych opcji nagrywania.

 

Po pobraniu i zainstalowaniu Free Sound Recorder, aby rozpoczać nagrywanie dźwięków z komputera, wystarczy że klikniemy w przycisk Rec (czerwone kółko z białym kółkiem w środku w panelu głównym programu). Rozpocznie się automatyczna rejestracja dźwięku, którą zakończyć możemy poprzez wciśniecie przycisku Stop (czerwone kółko z białym kwadratem w środku).

 

Jak nagrywać dźwięki z komputera? - zdjęcie 2

 

W opcjach programu możemy wybrać także format pliku w jakim zapisane ma być nasze nagranie (mp3, Ogg, Wma, Wav), ścieżkę, gdzie plik będzie zapisany (Output Directory) oraz ustawić skróty klawiszowe ułatwiające nagrywanie (Options > Hot Key).

Nagrywać możemy pliki o dowolnej długości, w których zapisany zostanie każdy dźwięk emitowany przez kartę dźwiękową.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: