SOFTWAREJak nagrywać płyty w Windows 8?

Jak nagrywać płyty w Windows 8?

Jeśli chcemy nagrać płytę CD lub DVD w systemie Windows 8, najlepiej zaopatrzyć się w odpowiednie oprogramowanie. Bowiem to, dostępne w samym systemie operacyjnym nie oferuje zbyt wielu możliwości. Na rynku dostępnych jest wiele darmowych aplikacji służących do nagrywania płyt. Poniżej znajdziecie opis takiej, dzięki której bez problemu nagracie płytę z filmami, muzyką, grami czy dokumentami w systemie Windows 8.

 

Jak nagrywać płyty w Windows 8? - zdjęcie

 

Ashampoo Burning Studio Free, bo o nim mowa to darmowy program do wypalania różnego rodzaju płyt. W przeciwieństwie do wielu produktów konkurencji, może się on pochwalić niewielkim rozmiarem, szeregiem przydatnych funkcji oraz prostym w obsłudze menu. Ashampoo Burning Studio Free pozwala między innymi na nagranie muzyki w formatach WAV, MP3, FLAC, WMA oraz Ogg Vorbis, filmów w formatach DVD Wideo, Video CD (VCD) oraz Super Video CD (S-VCD), jak również kopiowanie płyt, kasowanie danych z nośników wielokrotnego nagrywania, a także nagrywanie wybranych przez nas dokumentów.

 

Jak nagrywać płyty w Windows 8? - zdjęcie 2

 

Obsługa sprowadza się do kilku prostych kroków. Najpierw w menu głównym wybieramy rodzaj płyty jaki chcemy nagrać. Dla przykładu niech będzie to ulubiona lista kawałków na nadchodzącą imprezę. W tym celu klikamy w Plik, następnie Muzyka oraz Utwórz dysk mp3 lub WMA. Teraz przenosimy (możemy przeciągnąć) pliki mp3 z wybranego katalogu na dysku twardym do okna programu i klikamy Zapisz. W ten oto sposób rozpoczyna się nagrywanie nowej płyty.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: