MOBILEJak zwiększyć pojemność Dropbox za darmo

Jak zwiększyć pojemność Dropbox za darmo

Od jakiegoś czasu wirtualne dyski cieszą się coraz większą popularnością. To przede wszystkim ze względu na łatwość dostępu i brak konieczności martwienia się o uszkodzenia mechaniczne. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka firm, które oferują darmową przestrzeń w chmurze. Oferty te są jednak często dość słabe w porównaniu z wersjami płatnymi. Najpopularniejszym dyskiem wirtualnym bez wątpienia jest usługa Dropbox. Obecnie w wersji darmowej otrzymujemy do dyspozycji przestrzeń 2GB. Poniższy tekst podpowie w jaki sposób możemy powierzchnię tę powiększyć nawet do około 20GB. Zupełnie za darmo!

 

 

Na samym początku, po zainstalowaniu aplikacji desktopowej Dropbox udajcie się do sekcji Take the Tour, czyli samouczka. Za jego przejrzenie otrzymacie w prezencie dodatkowe 250MB przestrzeni.

 

 

Kolejny trick pozwalający uzyskać dodatkowe megabajty polega na połączeniu usługi Dropbox wraz z kontami na portalach społecznościowych (Facebook oraz Twitter). Za zalogowanie się do Dropboxa przez któryś z nich otrzymujemy po 125MB. Dodatkowo, jeżeli zaczniemy śledzić usługę @Dropbox na Twitterze, otrzymamy kolejne 250MB. Tak więc dzięki portalom społecznościowym jesteśmy w stanie otrzymać łącznie aż 500 dodatkowych megabajtów.

 

 

Skoro już mowa o społecznościach to warto wspomnieć o możliwości polecania Dropbox'a swoim znajomym. W tym przypadku jesteśmy w stanie uzyskać łącznie nawet 16GB (500MB za każdą osobę). Aby polecać usługę Dropbox znajomym należy skorzystać z aplikacji przeglądarkowej. W jej ustawieniach wejść w opcje Bonus Space. Tam zaś kliknąć w Invite a Friend. Za każdego z zaproszonych znajomych, który zdecyduje się na instalację programu otrzymamy wspomniane wcześniej 500MB.

 

Jeśli nadal nam mało możemy zyskać kolejne 3GB dzięki usłudze Camera Upload. Funkcja ta dostępna jest z poziomu aplikacji mobilnej przeznaczonej na urządzenia z systemem iOS lub Android. Dzięki niej, wszystkiej zrobione telefonem zdjęcia eksportowane są od razu do folderu Dropbox na naszym komputerze. Po ich zgraniu, możemy przenieść je w zupełnie inne miejsce, zyskując dzięki temu dodatkową przestrzeń.

 

2+2=
WSZYSTKIE KOMENTARZE
  • ~ agata można też kupić doładowanie na allegro.. za jakieś grosze