MOBILEJak zwiększyć pojemność Dropbox za darmo

Jak zwiększyć pojemność Dropbox za darmo

Od jakiegoś czasu wirtualne dyski cieszą się coraz większą popularnością. To przede wszystkim ze względu na łatwość dostępu i brak konieczności martwienia się o uszkodzenia mechaniczne. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka firm, które oferują darmową przestrzeń w chmurze. Oferty te są jednak często dość słabe w porównaniu z wersjami płatnymi. Najpopularniejszym dyskiem wirtualnym bez wątpienia jest usługa Dropbox. Obecnie w wersji darmowej otrzymujemy do dyspozycji przestrzeń 2GB. Poniższy tekst podpowie w jaki sposób możemy powierzchnię tę powiększyć nawet do około 20GB. Zupełnie za darmo!

 

Jak zwiększyć pojemność Dropbox za darmo - zdjęcie

 

Na samym początku, po zainstalowaniu aplikacji desktopowej Dropbox udajcie się do sekcji Take the Tour, czyli samouczka. Za jego przejrzenie otrzymacie w prezencie dodatkowe 250MB przestrzeni.

 

Jak zwiększyć pojemność Dropbox za darmo - zdjęcie 2

 

Kolejny trick pozwalający uzyskać dodatkowe megabajty polega na połączeniu usługi Dropbox wraz z kontami na portalach społecznościowych (Facebook oraz Twitter). Za zalogowanie się do Dropboxa przez któryś z nich otrzymujemy po 125MB. Dodatkowo, jeżeli zaczniemy śledzić usługę @Dropbox na Twitterze, otrzymamy kolejne 250MB. Tak więc dzięki portalom społecznościowym jesteśmy w stanie otrzymać łącznie aż 500 dodatkowych megabajtów.

 

Jak zwiększyć pojemność Dropbox za darmo - zdjęcie 3

 

Skoro już mowa o społecznościach to warto wspomnieć o możliwości polecania Dropbox'a swoim znajomym. W tym przypadku jesteśmy w stanie uzyskać łącznie nawet 16GB (500MB za każdą osobę). Aby polecać usługę Dropbox znajomym należy skorzystać z aplikacji przeglądarkowej. W jej ustawieniach wejść w opcje Bonus Space. Tam zaś kliknąć w Invite a Friend. Za każdego z zaproszonych znajomych, który zdecyduje się na instalację programu otrzymamy wspomniane wcześniej 500MB.

 

Jeśli nadal nam mało możemy zyskać kolejne 3GB dzięki usłudze Camera Upload. Funkcja ta dostępna jest z poziomu aplikacji mobilnej przeznaczonej na urządzenia z systemem iOS lub Android. Dzięki niej, wszystkiej zrobione telefonem zdjęcia eksportowane są od razu do folderu Dropbox na naszym komputerze. Po ich zgraniu, możemy przenieść je w zupełnie inne miejsce, zyskując dzięki temu dodatkową przestrzeń.

 

Jak zwiększyć pojemność Dropbox za darmo - zdjęcie 4

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Jak zwiększyć pojemność Dropbox za darmo

  • ~ agata można też kupić doładowanie na allegro.. za jakieś grosze

PARTNERZY SERWISU: