MOBILEJak odinstalować program w Androidzie?

Jak odinstalować program w Androidzie?

Android to niezwykle otwarty system operacyjny. Zyskał on ogromną popularność przede wszystkim ze względu na dostęp do setek tysięcy zarówno darmowych, jak i płatnych gier i aplikacji. Na początku z pewnością każdy użytkownik instaluje każdy program i grę, która tylko choć trochę przypadnie mu do gustu i najczęściej zapomina o niej po kilku dniach. Po pewnym czasie okazuje się, że zaczyna brakować miejsca w pamięci naszego smartfona. Co wtedy? Należałoby się pozbyć oprogramowania, którego tak naprawdę w ogóle nie używamy. Jak odinstalować niechciane gry i aplikacje? O tym przeczytacie w dalszej części tekstu.

 

Jak odinstalować program w Androidzie? - zdjęcie

 

Jeśli chcecie szybko i sprawnie pozbyć się niechcianych aplikacji bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania, wystarczy, że wejdziecie w menu głównym w opcje USTAWIENIA. Tam z menu należy wybrać Aplikacje.

 

Jak odinstalować program w Androidzie? - zdjęcie 2

 

Po kilku sekundach naszym oczom ukaże się lista wszystkich gier i aplikacji, które są zainstalowane w systemie. Jeśli chcemy odinstalować którąś z nich, wystarczy, że w nią klikniemy, a następnie wybierzemy opcję Odinstaluj.

 

Jak odinstalować program w Androidzie? - zdjęcie 3  Jak odinstalować program w Androidzie? - zdjęcie 4

 

Zostaniemy jeszcze poproszeni o potwierdzenie naszego wyboru i po kliknięciu przycisku OK gra lub aplikacja zostanie trwale usunięta, zwalniając jednocześnie cenne miejsce w pamięci urządzenia.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: