MOBILEThe Walking Dead: No Man's Land – zombiaki w kieszeni!

The Walking Dead: No Man's Land – zombiaki w kieszeni!

Zombie – wydaje się, że ten temat w filmach, serialach i grach nigdy się nie skończy. Ale czy to źle? Dopóki powstają takie seriale, jak The Walking Dead oraz gry na jego podstawie, zombiaki mogą „żyć” wiecznie. Przykładem jest gra The Walking Dead: No Man's Land, czyli najlepszy sposób, na trzymanie zombiaków w kieszeni!

 

The Walking Dead: No Man's Land to wydana na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Google Android oraz Apple iOS, strategiczna gra turowa z elementami RPG, stanowiąca adaptację niezwykle popularnego na całym świecie serialu The Walking Dead. Gra została stworzona przez studio Next Games i jest dostępna w pełni za darmo. Oczywiście w grze pojawiają się mikropłatności, ale nie są one konieczne do odblokowania nowych rozdziałów, poziomów itp. 

 

Podobnie jak w serialu i komiksie, akcja gry The Walking Dead: No Man's Land przenosi nas do świata, w której cywilizację ludzką oraz samych ludzi zniszczył wybuch ogromnej epidemii. Większość istnień zamieniła się w tytułowe Żywe Trupy lub zwane potocznie „Szwędacze”, bohaterowie zaś starają się przetrwać szukając pożywienia, uzbrojenia i innych ocalałych. Na początku gry spotykamy samego Daryla Dixona, zaś postacie bohaterów mocno przypominają aktorów znanych z serialu. Nawet motyw muzyczny od razu przypomina czołówkę z ulubionych odcinków. 

 

The Walking Dead: No Man's Land – zombiaki w kieszeni! - zdjęcie

 

Cała kampania została podzielona na epizody, te zaś na poszczególne wyzwania. Całość wygląda jak seria odcinków, dzięki czemu możemy się wczuć w rolę swoich bohaterów. Podczas gry możemy odwiedzić wiele ciekawych i zróżnicowanych lokacji, zaś same zadania się ciekawe i niespotykane. Pod względem rozgrywki, mamy do czynienia z klasyczną strategią turową, podczas której kierujemy niewielkim oddziałem ludzi – zazwyczaj 2- lub 3-osobowym - walczących z hordami wygłodniałych zombie. 

 

Z pozoru proste zadanie może przerodzić się w koszmar, gdy liczba zombiaków zwiększy się. Wtedy szwędacze z łatwością otoczą gracza, który zostanie ciężko ranny lub zginie. Kluczową rolę odgrywa kontrolowanie tłumów żywych trupów i unikanie konfrontacji ze zbyt liczną grupą przeciwników. A co z grą po zakończeniu misji? Pomiędzy zadaniami zajmujemy się naszą bazą, tj. jej rozbudową, udoskonalaniem, zarządzaniem itp. Musimy konstruować nowe budynki, gromadzić zapasy szkolić ocalałych, udoskonalać broń itp. 

 

Decyzje podjęte w tym trybie mają bezpośrednie przełożenie na skład i wyposażenie ekip, które następnie zabieramy na misje. W The Walking Dead: No Man's Land nie ma szczęśliwych zakończeń. Śmierć bohatera jest ostateczna, zaś niepełna drużyna musi zostać uzupełniona nowym ocalałym. Bardzo często będziemy musieli podjąć decyzję o ucieczce, a to wiąże się z zostawieniem jednego z bohaterów za sobą – skutkiem może być poważne zranienie lub śmierć. 

 

The Walking Dead: No Man's Land – zombiaki w kieszeni! - zdjęcie 2

 

Każdego z bohaterów możemy szkolić i wyposażać w broń. Istnieją również grupy ocalałych np. myśliwi, strzelcy, komandosi, skauci itp. Każda z grup posiada unikalne umiejętności. Skauci świetnie radzą sobie z mocnymi przeciwnikami, ale walczą w krótkim dystansie i mogą zostać szybko zranieni, gdy wpadną w większą grupę umarlaków. Myśliwi potrafią zastrzelić kilku przeciwników jednocześnie, ale hałas przyciąga większą grupę zombie. Czasami receptą na wykonanie misji jest dobranie odpowiedniej grupy bohaterów o różnych umiejętnościach.

 

Gra jest po prostu rewelacyjna i z pewnością przypadnie do gustu fanom serialu. To niemal pozycja obowiązkowa dla fanów, ale i osoby niezaznajomione z tematem powinny dać szansę tej grze. Warto!

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: