MOBILEJak odzyskać kod PUK?

Jak odzyskać kod PUK?

Podanie kodu PIN jest konieczne do każdorazowego włączenia telefonu lub smartfona. W przypadku, gdy trzykrotnie podamy błędy kod PIN, wówczas do ponownego włączenia telefonu trzeba podać kod PUK. Nie wiesz gdzie się znajduje? Poniżej przedstawiamy jak odzyskać kod PUK.

 

Jak odzyskać kod PUK? - zdjęcie

Jak odzyskać kod PUK w Orange?

Jeśli posiadamy zarejestrowany numer:

1. W pierwszej kolejności należy zadzwonić do Biura Obsługi Klienta pod numer *100 lub 510100100. W trakcie rozmowy doradca zweryfikuje Twoje dane po czym jeśli wszystkie dane będą zgodne, otrzymasz kod PUK.

2. Można również wypełnić formularz zgłoszeniowy z prośbą o otrzymanie kodu PUK. W tym celu przechodzimy na stronę https://www.orange.pl/binaries-http/PL/Binary2/1956193/4006285090.pdf i wypełniamy wszystkie dane. Następnie wyślij pismo pod numer faksu  pod nr faksu 22 5887893 lub zeskanuj i wyślij na adres e-mail: [email protected]

Jeśli nie posiadamy zarejestrowany numer:

1. Należy udać się do wybranego salonu Orange – pełna lista znajduje się pod adresem https://www.salony-orange.wp.pl/?ticaid=113821&_ticrsn=3

2. Aby otrzymać kod należy zabrać ze sobą takie dokumenty jak dowód osobisty oraz telefon z kartą SIM do której chcemy otrzymać kod PUK. Następnie pracownik zweryfiukuje nasze dane i poda nam kod PUK – cały proces powinien potrwać od kilku do kilkunastu minut.

3. Pamiętaj, że jeśli zablokujesz SIM kodem PUK poprzez dziesięciokrotne wpisanie błędnego kodu PUK na telefonie, wówczas należy udać się do Biura Obsługi Klienta i wymienić kartę SIM, co jednak nie jest już darmowym rozwiązaniem. O ile zarejestrowani użytkownicy muszą przyjść wyłącznie z umową oraz dokumentami wymienionymi wyżej, tak niezarejestrowani muszą dodatkowo udokumentować swoje dane pokazując fakturę sprzedaży zestawu startowego.

Jak odzyskać kod PUK w Plusie?

1. Aby odzyskać kod PUK w Plusie należy zadzwonić do konsultanta Biura Obsługi Klienta pod numer 2601 lub 601 102 601. Po weryfikacji wszystkich niezbędnych danych konsultant przekaże nam kod PUK.

2. Kod PUK znajduje się ponadto w zestawie startowym, do którego dołączono kartę SIM.

3. Informacje o kodzie PUK znajdziemy również logując się do usługi Plus Online pod adresem https://ssl.plusgsm.pl/ebok-web/basic/loginStep1.action?brandId=Postpaid.

4. Możemy to również zrobić bezpośrednio w salonie Plusa na podobnych zasadach jak opisanych na przykładzie sieci Orange.

Jak odzyskać kod PUK w T-Mobile?

1. Najprostszym rozwiązaniem jest wykonanie telefonu do Biura Obsługi Klienta

602 900 000 w przypadku telefonu w T-Mobile na abonament

*9602 w przypadku telefonu w T-Mobile na kartę

2. Kod PUK można również sprawdzić z poziomu konta – wystarczy zalogować się pod adresem https://www.t-mobile.pl/logowanie?startLoginProcess=true

3. Możemy to również zrobić bezpośrednio w salonie T-Mobile na podobnych zasadach jak opisanych na przykładzie sieci Orange.

4. Kod PUK znajduje się ponadto w zestawie startowym, do którego dołączono kartę SIM.

Jak odzyskać kod PUK w sieci Play?

1. Najprościej jest zadzwonić do Biura Obsługi Klienta wybierając jeden z poniższych numerów:

*600 – z telefonu Play

+48 790 600 600 – z pozostałych sieci

2. Kod PUK znajduje się ponadto w zestawie startowym, do którego dołączono kartę SIM.

3. Kod PUK możemy znaleźć logując się do usługi Play 24 pod adresem: https://logowanie.play.pl/p4-idp2/LoginForm.do

4. Możemy to również zrobić bezpośrednio w salonie T-Mobile na podobnych zasadach jak opisanych na przykładzie sieci Orange.

Autor

Lukasz
2+2=

Komentarze - Jak odzyskać kod PUK?

  • ~ Smukły Bardzo pomocny artykłuł!
  • ~ agata Strona bardzo potrzebna i przydatna

PARTNERZY SERWISU: