MOBILEJak oglądać telewizję na urządzeniu z Androidem

Jak oglądać telewizję na urządzeniu z Androidem

Android to system operacyjny dla urządzeń mobilnych, który daje użytkownikowi ogromne możliwości. Smartfony oraz tablety z Androidem coraz częściej zastępują komputery przenośne, służą jako mobilne centra rozrywki oraz odtwarzacze multimedialne. Nie wszyscy jednak wiedzą, że za ich pomocą możemy również oglądać telewizję. Ważny mecz, którego nie chcemy ominąć? Najnowszy odcinek ulubionego serialu? A może mega hit na Polsacie? Teraz to nie problem! Dzięki specjalnym aplikacjom ulubione kanały możemy oglądać w podróży, na przerwie w pracy czy w szczerym polu podczas pikniku. Wystarczy, że mamy ze sobą smartfon lub tablet z aktywnym połączeniem z internetem. Tego typu oprogramowanie najlepiej sprawuje się po połączeniu z szybką siecią WiFi. Niemniej jednak, nie ma problemu także przy połączeniu 3G za sprawą pakietów danych udostępnianych przez operatorów sieci komórkowych. Należy jednak uważać, gdyż po przekroczeniu limitu mogą nam zostać naliczone dodatkowe koszta. Poniżej znajdziecie opis oraz instrukcję jak korzystać z aplikacji, dzięki którym możliwe jest oglądanie telewizji na ekranie urządzeń mobilnych z systemem Google.

 

Jak oglądać telewizję na urządzeniu z Androidem - zdjęcie

 

Pierwsza z nich to Polska TV. Aplikacja, jak sama nazwa wskazuje, oferuje wyłącznie polskie kanały telewizyjne. Znajdziemy tam darmowy pakiet wszystkich polskich kanałów telewizyjnych dostępnych z nadajników naziemnych (łącznie około 20 stacji, a wśród nich TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TVN Siedem, TV Trwam, itd). Proste w obsłudze menu oraz niewielki rozmiar powodują, że program ten może być instalowany nawet na nieco starszych urządzeniach. Doskonale sprawdza się zarówno w domowym zaciszu w momencie, kiedy nie mamy dostępu do telewizora, jak i w czasie podróży. Niestety do wad tej aplikacji należy zaliczyć nieco niedopracowany i toporny interfejs oraz to, że przy połączeniu 3G transmisja czasem się zacina i konieczne jest przeładowanie danego programu. Polska TV dostępna jest także w wersji HD. Niemniej jednak nie polecamy jej tym użytkownikom, którzy najczęściej korzystają z połączenia 3G, gdyż wymaga szybszej transmisji danych.

 

Jak oglądać telewizję na urządzeniu z Androidem - zdjęcie 2

 

Alternatywą dla Polska TV jest Poland TV. Całość prezentuje się bardzo podobnie i działa na tych samych zasadach - większość polskich kanałów dostępnych w systemie nadajników naziemnych jest streamowana online. Tutaj także mamy do czynienia z prostym, niemniej jednak znacznie bardziej dopracowanym niż w przypadku Polska TV menu oraz około dwudziestoma kanałami do wyboru. Całość jest bardzo prosta w obsłudze. Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji zostajemy automatycznie przeniesieni do menu z listą kanałów. Wybieramy interesującą nas stację i oczekujemy kilka-kilkanaście sekund na połączenie po czym cieszymy się wysokiej jakości obrazem i dźwiękiem na żywo.

 

Jak oglądać telewizję na urządzeniu z Androidem - zdjęcie 3

 

Fanom zagranicznych kanałów, w szczególności tych anglojęzycznych proponujemy zaś aplikację o nazwie Online TV. Oferuje ona darmowy dostęp do ponad 100 różnorodnych stacji, które podzielone zostały tematycznie: muzyka, filmy, sport, newsy, nauka i edukacja, kreskówki oraz kilka innych. Warto jednak dodać, że do poprawnego działania Online TV konieczne będzie zainstalowanie odtwarzacza Flash Player, który nie jest już oficjalnie dostępny dla systemu Android. Menu programu jest przejrzyste i proste w obsłudze (pomimo braku polskiej wersji językowej), a całość nie zajmuje wiele miejsca w pamięci smartfonu.

 

Jak oglądać telewizję na urządzeniu z Androidem - zdjęcie 4

 

Jak widzicie oglądanie telewizji w smartfonie lub tablecie może być całkiem proste i przede wszystkim darmowe. Może zdarzyło Wam się korzystać z podobnych programów? Podzielcie się wrażeniami w komentarzach poniżej.

 

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: