MOBILEJak przenieść dane z telefonu Windows Phone na Android lub iOS?

Jak przenieść dane z telefonu Windows Phone na Android lub iOS?

Posiadasz telefon z systemem Windows Phone, ale chciałbyś zmienić go na urzadzenie z Androidem lub iOS? Zapewne chciałbyś również zachować wszystkie ważne dane z poprzedniego telefonu – zdjęcia, muzykę, filmy czy dokumenty. W tym poradniku pokazujemy, jak szybko przenieść dane z telefonu Windows Phone na Android lub iOS.

 

Jak przenieść dane z telefonu Windows Phone na Android lub iOS?  - zdjęcie

1. Pobieramy darmowy program Send Anywhere dla Windows Phone w przypadku starszego telefonu oraz na iOS lub Androida dla drugiego telefonu, na którego chcemy przenieść dane.

2. Aplikacja umożliwia przesyłanie plików pomiędzy urządzeniami za pośrednictwem sieci bezprzewodowej. Wybierając plik pojawia się losowo 6-cyfrowy kod zabezpieczający, którego należy wpisać na drugim urządzeniu, w celu odebrania plików.

3. Uruchamiamy aplikację w telefonie z Windows Phone i wybieramy przycisk Send (Wyślij). Następnie pojawia się lista, do której należy dodać pliki, które chcemy wysłać. Tutaj klikamy Add Files - aby dodać określone pliki, lub Add Folders – aby dodać poszczególne foldery z plikami.

4. Aby odebrać pliki na drugim telefonie z Androidem lub iOS, po uruchomieniu aplikacji wybieramy Receive i w lewym górnym rogu wpisujemy 6-cyfrowy kod, a następnie ponownie potwierdzamy klikając w Receive. Aplikacja obsługuje niemal wszystkie rodzaje plików – można przenosić w ten sposób filmy, zdjęcia, muzykę, gry, aplikacje i dokumenty.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: