MOBILENajlepsze gry dla dzieci na iPhone

Najlepsze gry dla dzieci na iPhone

Posiadasz małe dziecko, które żywo interesuje się nowymi technologiami? Jesteś ponadto użytkownikiem urządzenia iPhone i Twoja pociecha nie daje Ci spokoju, prosząc o uruchomienie ciekawych gier? Jeśli na oba pytania odpowiedziałeś twierdząco, to warto przeczytać poniższy poradnik. Przedstawiamy 5 najciekawszych gier dla najmłodszych, które można włączyć dziecku bez obaw o pojawienie się brutalności na ekranie czy nieetycznych treści. Wymienione tytuły są klasą samą w sobie, a ponadto pozwalają dziecku wciągnąć się na dłuższy czas w zabawę.

Pou

Pou to jedna z najciekawszych gier na iPhone'a dla dzieci. Łączy w sobie elementy zabawy i odpowiedzialności za wirtualnego stworka imieniem Pou. Każdego dnia należy dbać o bohatera karmiąc go, myjąc, podając leki w razie choroby, a także bawić. W tym ostatnim przypadku ujawnia się największa zaleta gry – duża liczba dostępnych opcji zabawy. Są tu proste gry logiczne nawiązujące do Bejeweled Blitz, jazda na deskorolce, piłka nożna i inne ciekawe minigry.

 

Najlepsze gry dla dzieci na iPhone  - zdjęcie
Pou wyróżnia się bajkową oprawą, intuicyjnym sterowaniem, z którym bez trudu poradzą sobie najmłodsi, a także dodatkowymi funkcjami, jak możliwość robienia zdjęć z gry i dzielenie się ze znajomymi, a także możliwość rywalizacji o punkty w rozmaitych trybach zabawy. Jeśli szukacie przyjemnej i prostej w obsłudze gry dla swojego dziecka, to Pou będzie idealnym rozwiązaniem.

Talking Tom Cat

Talking Tom Cat to kolejna przyjemna aplikacja, łącząca w sobie elementy zabawy i edukacji. Bohaterem jest tytułowy gadający kot imieniem Tom, który wykonuje rozmaite komendy gracza. Głównym atutem jest możliwość podsłuchiwania, a następnie powtarzania wypowiadanych przez dziecko słów.

 

Najlepsze gry dla dzieci na iPhone  - zdjęcie 2

Talking Tom Cat wyróżnia się dopracowaną oprawą graficzną oraz humorem. Dziecko ma możliwość karmienia bohatera, dbania o niego oraz zabawę z kotem poprzez sterowanie dotykowe – Toma można głaskać, łapać za ogon, a nawet szturchnąć w nos i co ciekawe – reaguje w odpowiedni sposób na nasze poczynania. Dodatkowe funkcje umożliwiają tworzenie krótkich filmików i dzielenie się nimi w trybie online.

Monsters University: Catch Archie

Jeśli Wasze dziecko oglądało bajkę Pixara pt. Uniwersytet Potworny, to z pewnością będzie zachwycone grą Monsters University: Catch Archie na iPhone'a. Tytuł nawiązuje bezpośrednio do bajki, a konkretnie do jednej sceny, kiedy Mike gonił po uniwersytecie świnkę Archie – tę samą, która ukradła jego maskotkę. Jest to zabawna gra zręcznościowa nasycona dużą dawką humoru.

 

Najlepsze gry dla dzieci na iPhone  - zdjęcie 3

Monsters University: Catch Archie jest grą zręcznościową, polegającą na złapaniu Archiego. Nie będzie to proste zadanie, gdyż na gracza czeka spora liczba wyzwań na tle zróżnicowanych plansz. W praktyce rozgrywka jest bardzo intuicyjna i nie powinna sprawić problemów najmłodszym. Śliczna bajkowa grafika, klimat i duża grywalność zapewnią dziecku zabawy na wiele godzin.

Mini Ninjas

Klimaty wojowników ninja i samurajów z reguły kojarzone są z brutalnością rozgrywki. Mini Ninjas pokazuje jednak, że można połączyć klimaty Feudalnej Japonii z miłą i swobodną rozgrywką dla najmłodszych. Wcielamy się w postać wojownika imieniem Hiro, którego zadanie polega na uwolnieniu swoich przyjaciół oraz powstrzymanie złego samuraja, który zamienił mieszkańców spokojnej wioski w złych pomagierów.

 

Najlepsze gry dla dzieci na iPhone  - zdjęcie 4
W grze Mini Ninjas nie uświadczymy krwi. Zamiast tego przeciwnicy po pokonaniu zamieniają się w potulne zwierzęta. Wraz z rozwojem gry i uratowaniu przyjaciół, będziemy mogli sterować kilkoma wojownikami, różniącymi się umiejętnościami specjalnymi. Śliczna grafika, klimatyczna ścieżka dźwiękowa i poziom trudności dostosowany do najmłodszych w połączeniu z przyjemną fabułą potrafi zauroczyć na dłuższy czas.

Turbo Racing League

Turbo Racing League to kolejna z omawianych w tym zestawieniu gier dla najmłodszych, oparta o animację Pixara pt. Turbo. Jest to połączenie gry zręcznościowej z wyścigami, gdzie wcielamy się w postać tytułowego ślimaka Turbo. Jego zadanie polega na wygrywaniu kolejnych wyścigów w celu odkrywania kolejnych tras.

 

Najlepsze gry dla dzieci na iPhone  - zdjęcie 5
Turbo Racing League cechuje się śliczną bajkową oprawą, różnorodnością lokacji, odpowiednio dostosowanym poziomem trudności pod kątem młodszej grupy wiekowej, a także humorem. Do wyboru oddano klasyczne wyścigi, tryb fabularny, a także możliwość rywalizacji ze znajomymi w sieci. Grę cechuje przyjemny klimat oraz przyjemna ścieżka dźwiękowa. Warto sprawdzić ten tytuł, gdyż jest wręcz stworzony dla dzieci.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: