SOFTWAREJak przyspieszyć wyświetlanie menu kontekstowego?

Jak przyspieszyć wyświetlanie menu kontekstowego?

Przyspieszenie działania komputera jest możliwe, choć z pewnością nie pomogą w tym reklamowane przez wielu producentów „cudowne” programy. Aby skutecznie usprawnić działanie systemu konieczna jest ingerencja w rejestr systemu. Przykładem może być przyspieszenie wyświetlania menu kontekstowego.

Stosując poniższe wskazówki sprawimy, że menu kontekstowe po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na dowolnym elemencie pojawi się znacznie szybciej. Oczywiście nie wpłynie to w wyraźnym stopniu na wydajność komputera, ale z pewnością przyspieszy i poprawi komfort pracy z komputerem.

W pierwszym kroku wchodzimy do Menu Start, wpisujemy regedit i naciskamy Enter. Następnie kierujemy się do ścieżki HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Desktop i po prawej stronie dwukrotnie klikamy na wartość MenuShowDelay.

Jak przyspieszyć wyświetlanie menu kontekstowego? - zdjęcie

Po chwili pojawi się okno edycji, w którym zmienimy wartość opóźnienia wyrażonego w milisekundach. Domyślnie jest to liczba 400 – proponujemy zmianę np. na 100 lub 150. Po wprowadzeniu zmiany klikamy na OK, a następnie ponownie uruchamiamy komputer, aby zmiany zostały w pełni zastosowane.

Jak przyspieszyć wyświetlanie menu kontekstowego? - zdjęcie 2

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: