MOBILEJak skanować kod QR w Windows Phone?

Jak skanować kod QR w Windows Phone?

Kod QR to zaszyfrowany znak graficzny umieszczany na opakowaniach, bannerach lub w prasie, który po zeskanowaniu umożliwia odczytanie interesujących informacji dotyczących produku lub usługi. Telefony wyposażone w system Windows Phone mają możliwość skanowania produktów, dzięki czemu w błyskawiczny sposób można dowiedzieć się o rozmaitych nowinkach lub ciekawostkach dotyczących towarów. Jak skanować kod QR w Windows Phone? Odpowiedź prezentujemy poniżej.

Jak skanować kod QR w Windows Phone? - zdjęcie

1. Przechodzimy do menu i wciskamy przycisk Szukaj w telefonie (symbol lupy).

 

2. Wybieramy przycisk Vision (znak oka).

 

3. W tym momencie dokonujemy skanowania kodu QR, który po chwili wyświetli nam informacje o produkcie lub usłudze, do której odnosi się kod.

 

4. Pod koniec skanowania klikamy na Wyniki i wybieramy interesujące nas informacje (te mogą dotyczyć kilku aspektów skanowanego produktu/usługi.


Dodatkowe informacje:

 

1. W momencie skanowania należy trzymać urządzenie z systemem Windows Phone nieruchomo, zaś obraz musi obejmować cały kod, aby można go było poprawnie odczytać.

2. Zadbaj o odpowiednią ostrość, nasycenie kolorów i światło.

3. Należy pamiętać, że w większości przypadków wymagane jest podłączenie do Internetu, gdyż dodatkowe informacje pozyskiwane są ze stron internetowych.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: