MOBILEJak skonfigurować konto na Facebooku z poziomu Windows Phone?

Jak skonfigurować konto na Facebooku z poziomu Windows Phone?

Facebook to obecnie najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie, którego codziennie odwiedzają miliony użytkowników. Dzięki rozwojowi sieci mobilnej, aplikacja dostępna jest również dla posiadaczy Windows Phone. Co ważne, to nie tylko możliwość korzystania z zasobów serwisu, lecz także komunikacja z innymi użytkownikami, bez względu na to, czy korzystają z Facebooka za pośrednictwem Windows Phone, PC, Androida czy iOS. W poniższym poradniku przedstawiamy jak skonfigurować konto na Facebooku dla urządzeń mobilnych z systemem Windows Phone.

 

Jak skonfigurować konto na Facebooku z poziomu Windows Phone?  - zdjęcie
Pobieramy aplikację Facebook na Windows Phone, a następnie dokonujemy stosownej konfiguracji:

1. Przechodzimy na ekran startowy telefonu, przesuwamy w lewo aby przejść do listy Aplikacje, po czym wybieramy Ustawienia (ikonka koła zębatego) > Poczta + konta.


2. Wybieramy Dodaj konto > Facebook.


3. W polu Adres e-mail wpisujemy nasz adres e-mail, którego podaliśmy w trakcie rejestracji konta w serwisie Facebook (np. z poziomu PC).


4. W polu Hasło wpisujemy hasło podane w trakcie rejestracji (np. z poziomu PC).


5. Wybieramy Zaloguj.


6. Przy pierwszym uruchomieniu powinien wyświetlić się komunikat o możliwości zintegrowania konta z identyfikatorem Windows Live ID. Aby połączyć się z Facebookiem wystarczy wybrać przycisk Połącz.


Jak włączyć okno chatu na Facebooku z poziomu Windows Phone?

1. Przechodzimy na ekran startowy telefonu, przesuwamy w lewo aby przejść do listy Aplikacje, po czym wybieramy Ustawienia (ikonka koła zębatego) > Aplikacje > Wiadomości.


2. Następnie klikamy opcję Czat na Facebooku.


3. Przy pierwszym uruchomieniu powinien wyświetlić się komunikat o możliwości zintegrowania konta z identyfikatorem Windows Live ID. Aby połączyć się z Facebookiem wystarczy wybrać przycisk Skonfiguruj.


W celu konfiguracji Facebooka dla urządzeń z Windows Phone, należy być połączonym z Internetem (np. połączenie Wi-Fi). Należy przy tym pamiętać, że dla Windows Phone możliwe jest korzystanie wyłącznie z jednego konta w tym samym momencie. W celu dodania nowego konta, należy usunąć poprzednie i postępować od początku według powyższych wskazówek.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: