GRYJak skutecznie odinstalować gry i aplikacje z Androida

Jak skutecznie odinstalować gry i aplikacje z Androida

Użytkownicy urządzeń mobilnych z systemem Android dzięki sklepowi Google Play mają dostęp do ogromnej bazy darmowych gier i aplikacji. Każdy znajdzie tam coś dla siebie - począwszy od przydatnych programów biznesowych, skończywszy na prosty grach, które umilą nam wolny czas na przykład w czasie jazdy autobusem. Niemniej jednak pamięć w naszych smartfonach jest ograniczona i czasem zdarza się, że nie jesteśmy już w stanie zainstalować kolejnego tytułu z powodu braku miejsca. Co wtedy? Należy zrobić szybki rachunek sumienia i zastanowić się, czy aby na pewno korzystamy ze wszystkich obecnie zainstalowanych komponentów. Jeśli okaże się, że duża część z nich została przez nas dawno zapomniana, czas się ich pozbyć! Poniżej krótki poradnik, który w kilku krokach zademonstruje w jaki sposób trwale usunąć gry i aplikacje z pamięci smartfona lub tabletu.

 

Na początku w menu głównym klikamy w ikonkę z podpisem USTAWIENIA (jest to zazwyczaj niewielki trybik). Po jej wybraniu wyświetlone zostanie kolejne menu. Tutaj zaś odnajdujemy i wybieramy APLIKACJE.

 

Jak skutecznie odinstalować gry i aplikacje z Androida - zdjęcie   Jak skutecznie odinstalować gry i aplikacje z Androida - zdjęcie 2

 

Po ułamku sekundy naszym oczom ukaże się kolejne menu w postaci spisu wszystkich zainstalowanych przez nas gier i aplikacji. Przewijając listę, odszukujemy ten program, którego chcemy się pozbyć i klikamy w niego. Po chwili pojawią się wszystkie dostępne opcje - WYMUŚ ZATRZYMANIE, PRZENIEŚ NA KARTĘ SD, WYCZYŚĆ DANE oraz ODINSTALUJ. Wszystkie te opcje jawią się jako dość spore przyciski.

Aby usunąć dany komponent klikamy w ODINSTALUJ. Powinien pojawić się ekran potwierdzenia, gdzie u dołu ekranu klikamy w przycisk OK.

Po kilku sekundach oczekiwania dana gra lub program zostanie odinstalowana, a naszym oczom ukaże się odpowiedni komunikat.

 

Jak skutecznie odinstalować gry i aplikacje z Androida - zdjęcie 3  Jak skutecznie odinstalować gry i aplikacje z Androida - zdjęcie 4  Jak skutecznie odinstalować gry i aplikacje z Androida - zdjęcie 5  

 

Czynność tę należy powtórzyć dla każdego komponentu, którego chcemy się pozbyć z pamięci urządzenia. Dzięki temu zyskamy sporą ilość miejsca, którą wykorzystać możemy na instalacje nowych tytułów lub magazynowanie multimediów czy dokumentów.

 

Jak skutecznie odinstalować gry i aplikacje z Androida - zdjęcie 6

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: