MOBILEProgram do rysowania – jaki wybrać?

Program do rysowania – jaki wybrać?

Jeśli ktoś lubi rysować, ale szkoda mu pieniędzy na sztalugi, płótna, farby, kredki, ołówki i inne dość drogie akcesoria, może przenieść swoją wenę na ekran komputera i specjalny program do rysowania, który zadowoli zarówno zaawansowanych, jak i początkujących artystów.

Mowa tu o programie MyPaint, który znacząco rozszerza możliwości systemowego programu Paint. MyPaint to aplikacja dla miłośników rysowania, która świetnie współpracuje z tabletami graficznymi – to znacząco rozszerza funkcjonalność programu, jak również możliwości samego użytkownika, który nie musi skupiać się na kursorze myszki. Cechą charakterystyczną jest wysoka jakość silnika programu, która zapewnia niezwykłą precyzję przeniesienia ruchów ręki/myszki na wirtualny papier. Na uwagę zasługuje również polski interfejs programu, jak również ogromny wybór pędzli, kształtów itp. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby dobrać odpowiednie barwy, zmodyfikować efekty itp.

Program do rysowania – jaki wybrać? - zdjęcie

Po pobraniu instalujemy program MyPaint, a następnie uruchamiamy go wybierając odpowiednią opcję przy instalacji lub klikając na ikonkę programu na pulpicie. Obsługa programu jest bardzo prosta – klikając na MyPaint po lewej stronie przechodzimy do podręcznego menu, w którym znajdziemy konfigurację programu, możliwość zmiany wyglądu okna, opcje dotyczące pędzli etc.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: