MOBILEJak słuchać radia na urządzeniu z Androidem

Jak słuchać radia na urządzeniu z Androidem

Radio to świetne źródło informacji oraz naszej ulubionej muzyki. W dzisiejszych czasach na falach FM rozbrzmiewa kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset różnych rozgłośni krajowych, lokalnych i tematycznych. Krótko mówiąc - każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak co robić jeśli w miejscu, w którym się znajdujemy nasza ulubiona rozgłośnia nie nadaje? Tutaj z pomocą przychodzi najnowsza technologia. Jeśli posiadacie smartfon lub tablet z systemem Android, ulubionej rozgłośni (zarówno tej polskiej, jak i zagranicznej) możecie słuchać niemal wszędzie. Wystarczy mieć aktywne połączenie z Internetem. Poniżej znajdziecie opis i instrukcję jak korzystać z dwóch, naszym zdaniem najlepszych aplikacji, które umożliwią wybór jednej z setek różnorodnych stacji.

 

Jak słuchać radia na urządzeniu z Androidem - zdjęcie

 

Na pierwszy ogień znany chyba wszystkim Winamp. Tym razem w wersji mobilnej dla systemu Android. Podobnie, jak w przypadku wersji komputerowej, Winamp na Androida w wersji podstawowej jest całkowicie darmowy. Poza znanymi funkcjami takimi, jak odtwarzacz muzyki, czy sklep internetowy z największymi przebojami, Winamp oferuje także dostęp do darmowego radia internetowego. Za tę opcję odpowiedzialna jest funkcja SHOUTcast. Po jej uruchomieniu zostajemy przeniesieni do menu ze stacjami radiowymi, które możemy posegregować na kilka sposobów (gatunek muzyczny, język, alfabetycznie, najlepiej ocenianie, itd). Wśród nich znalazło się także miejsca dla kilku polskich rozgłośni (Zet, ESKA, ROCK). Warto dodać, że nawet w momencie, kiedy korzystamy z transferu danych oferowanych przez operatora, nie narażamy się na duże koszta. Winamp bowiem oferuje wysoką jakość dźwięku przy użyciu minimalnej ilości danych (około 60 minut odsłuchu w jakości HD to zaledwie około 15-20MB).

 

Jak słuchać radia na urządzeniu z Androidem - zdjęcie 2

 

Kolejnym, nieco mniej znanym na świecie, ale bardzo popularnym w naszym kraju programem, których chcielibyśmy Wam przedstawić jest Tuba.fm. Aplikacja ta został stworzona specjalnie do słuchania radia przez internet. Dzięki prostemu menu w łatwy sposób znajdziemy ulubioną rozgłośnie. Stacje radiowe, podobnie jak w przypadku Winampa, zostały podzielone zarówno na gatunki muzyczne, oceny użytkowników, język, itd. W przeciwieństwie do poprzednio opisywanej aplikacji znajdziemy tutaj znacznie więcej polskich rozgłośni: Radio ROXY, Rock radio, RMF FM i wszystkie jego rozgłośnie tematyczne, Radio ZET z rozgłośniami tematycznymi oraz wiele, wiele więcej. Łącznie Tuba.fm oferuje dostęp do imponujących kilkudziesięciu tysięcy stacji, w tym wiele takich, gdzie odgrywane piosenki wybierane są przez samych słuchaczy. Nie zabrakło tutaj funkcji dodawania do ulubionych czy wybierania interesujących nas albumów lub artystów i wyszukiwanie stacji, które właśnie je odgrywają. Po wpisaniu interesującego nas gatunku muzycznego Tuba.fm sama zaproponuje najbardziej odpowiednie rozgłośnie.

 

Jak słuchać radia na urządzeniu z Androidem - zdjęcie 3

 

Słuchania radia internetowego poprzez smartfon jest banalnie proste, a dzięki pakietom danych oferowanych przez operatorów sieci komórkowych staje się praktycznie bezpłatne. A może macie jeszcze inne, ciekawe propozycje aplikacji, które pozwalają na słuchanie ulubionego radia? Podzielcie się nimi w komentarzach.

 

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: