MOBILEJak sprawnie zapanować nad multimediami w komputerze?

Jak sprawnie zapanować nad multimediami w komputerze?

Wiele osób wychodzi z założenia, że multimediów nigdy za wiele. Setki filmów, tysiące piosenek, setki tysięcy zdjęć. Wszystko ładnie i piękne, ale jeśli chcemy zapanować nad taką górą plików, zaczynają się schody. Na szczęście w sieci możemy znaleźć przydatne programy, które usprawnią pracę i zabawę. Przykładem takiego programu może być XBMC.

Za pomocą programu XBMC możemy opanować nawet ogromną bibliotekę multimediów zapisaną na dysku komputera. Program w swoim działaniu przypomina nieco systemowy Windows Media Center, choć obsługa i wygląd wydaje się o wiele lepszy. Oczywiście aplikacja może działać w trybie pełnoekranowym, dzięki czemu obsługa jest dużo przyjemniejsza i łatwiejsza, a to z kolei przekłada się na lepszą jakość wyświetlanych zdjęć czy filmów. Co więcej, wszystkie funkcje oferowane przez program XBMC mogą być obsługiwane tradycyjnie za pomocą klawiatury i myszy, jak i za pomocą smartfona po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji zgodnej z systemem iOS lub Android.


Jakby tego było mało, program oprócz podstawowych funkcji związanych z multimediami oferuje również szereg innych dodatków. Możemy między innymi przeglądać prognozę pogody, ustawienia systemowe, zmieniać skórki itp. Możemy również ściągnąć dodatkowe opcje z internety w postaci dedykowanych wtyczek. Na uwagę zasługują również inne funkcje XBMC, taki jak wyszukiwanie napisów do filmów, funkcje karaoke, możliwość tworzenia list odtwarzania, pokazu slajdów, edycji połączeń z siecią itp. Za pomocą dodatków możemy instalować wybrane stacje radia internetowego, przeszukiwać bazę filmów na YouTube itp. Na koniec możemy wspomnieć o tym, że program jest multiplatformowy i jest w stanie działać zarówno na systemie Windows, jak i Linuks oraz Mac OS X. Sprawdźmy więc, jak działa program XBMC.


Po ściągnięciu, zainstalowaniu i uruchomieniu programu na ekranie pojawi się główne okno XBMC. Domyślnie język całego interfejsu ustawiony jest na angielski, ale jeśli chcemy zmienić na polski, wystarczy kilka kliknięć myszką.

Jak sprawnie zapanować nad multimediami w komputerze? - zdjęcie

Aby zmienić język interfejsu na polski, przechodzimy do zakładki System, następnie Settings i klikamy na International. W następnym kroku rozwijamy menu Language i wybieramy Polish.

Jak sprawnie zapanować nad multimediami w komputerze? - zdjęcie 2

Po zmianie języku na polski warto przejrzeć pozostałe opcje, w których znajdziemy między innymi możliwość zmiany źródła dźwięku, ustawienia monitorów itp.

Jak sprawnie zapanować nad multimediami w komputerze? - zdjęcie 3

Następnie możemy przejść do sedna programu, czyli odtwarzania multimediów. Na początku pojawi się krótki samouczek, który wspomni i podręcznym menu. Dalsze czynności są proste i nie powinny sprawić problemu nawet początkującemu użytkownikowi.

Jak sprawnie zapanować nad multimediami w komputerze? - zdjęcie 4

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: