MOBILEJak szybko i sprawnie wyostrzyć rozmazane zdjęcie?

Jak szybko i sprawnie wyostrzyć rozmazane zdjęcie?

Bez znaczenia, czy zajmujemy się fotografią profesjonalnie i zawodowo, czy też amatorsko na potrzeby rodziny, zawsze zdarzy się nieudane zdjęcie. Być może na wyświetlaczy aparatu lub telefonu wszystko wygląda świetnie, ale po wyświetleniu zdjęcia na telewizorze lub komputerze wychodzą wszystkie błędy. Jak szybko i sprawnie naprawić nieostre lub lekko rozmazane zdjęcie? 

 

Receptą na lekko nieostre lub poruszone zdjęcia może być ciekawy i prosty w obsłudze program SmartDeblur. To bardzo proste w obsłudze narzędzie, którego głównym celem jest wyostrzanie nieostrych, rozmytych i rozmazanych zdjęć. Za pomocą tej niewielkiej aplikacji z nieudanego i potencjalnie nieciekawego zdjęcia możemy stworzyć ostrą i dobrze wyglądającą fotografię. 

 

Jak szybko i sprawnie wyostrzyć rozmazane zdjęcie? - zdjęcie

 

Po pobraniu instalatora i instalacji, uruchamiamy program SmartDeblur. W nowym oknie po lewej stronie znajdują się trzy sekcje. W pierwszej sekcji znajdziemy opcje dotyczące rozmycia, w drugiej opcje dotyczące wyostrzania, w trzeciej zaś parametry odpowiedzialne za rozmycie etc. Pamiętajmy, że program od wersji 2.2 jest płatny i wymaga aktywacji, dlatego też wyostrzone w tej wersji zdjęcie będzie opatrzone znakami wodnymi. Program jest darmowy w wersji 2.0 Beta. 

 

Jak szybko i sprawnie wyostrzyć rozmazane zdjęcie? - zdjęcie 2

 

Po wybraniu konkretnego zdjęcia do wyostrzenia klikamy na opcję „Analyze Blur” – w tym czasie program przetworzy całe zdjęcie w poszukiwaniu najlepszego sposobu na wyostrzenie. Proces, w zależności od stopnia rozmazania obrazu oraz jego rozdzielczości, może trwać od kilkunastu sekund do kilku minut. Po zakończeniu analizy możemy zmienić ustawienia lub zapisać gotowy efekt klikając na ikonkę dyskietki w lewym górnym rogu programu.   

 

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak szybko i sprawnie wyostrzyć rozmazane zdjęcie?

  • ~ maver747 W wersji darmowej zdjęcie zostaje w całości zapaćkane znakami wodnymi z logo programu, co zmusza poniekąd do kupna. Dla mnie brak możliwości sensownego przetestowania programu z tego powodu.

PARTNERZY SERWISU: