MOBILEJak ustawiać mp3 Jako dzwonki na Androidzie

Jak ustawiać mp3 Jako dzwonki na Androidzie

Jeśli posiadamy nowoczesny smartfon z systemem Android, bardzo często służy on nie tylko do wykonywania połączeń, czy wysyłania wiadomości SMS. Urządzenia tego typu zastępują również konsole do gier, komputery czy przenośnie odtwarzacze mp3. W związku z tym w pamięci telefonu, czy na zainstalowanej karcie SD znajduje się całe mnóstwo naszej ulubionej muzyki. Poniższy poradnik podpowie w jaki sposób można ustawić wybrany plik mp3 jako dzwonek w naszym smartfonie. Zarówno dla połączeń przychodzących, jak i wiadomości SMS.

 

Jak ustawiać mp3 Jako dzwonki na Androidzie - zdjęcie

 

Istnieje kilka sposobów na ustawianie mp3 jako dzwonek w systemie Android. Najprostszym z nich jest następujący. Po pierwsze z menu telefonu wybieramy standardowy odtwarzacz muzyczny.

Jak ustawiać mp3 Jako dzwonki na Androidzie - zdjęcie 2

 

Następnie wyszukujemy tę piosenkę, którą chcielibyśmy ustawić jako dzwonek dla wszystkich połączeń przychodzących. W naszym przypadku jest to "Rock'n'Roll". Kiedy już widzimy nazwę danego utworu, przytrzymujemy go przez około 3 sekundy palcem. Po chwili wyświetli się menu podręczne z kilkoma opcjami do wyboru. Nas interesuje USTAW JAKO DZWONEK. Po kliknięciu na nią wybrana piosenka zostaje automatycznie ustawiona jako dzwonek dla wszystkich połączeń przychodzących.

 

Jak ustawiać mp3 Jako dzwonki na Androidzie - zdjęcie 3  Jak ustawiać mp3 Jako dzwonki na Androidzie - zdjęcie 4

 

Innym sposobem, nieco bardziej skomplikowanym, ale dającym więcej możliwości (np. ustawianie mp3 jako dźwięk dzwonka wiadomości SMS lub MMS) jest wybór pliku poprzez menu USTAWIENIA. W tym celu z menu głównego wybieramy USTAWIENIA, a następnie DŹWIĘK. Teraz klikamy w DZWONEK TELEFONU.

 

Jak ustawiać mp3 Jako dzwonki na Androidzie - zdjęcie 5

 

Na ekranie pojawi się lista fabrycznych dzwonków, a na jej górze ten, który mamy obecnie ustawiony. Aby go zmienić na dowolną mp3 wystarczy kliknąć w znak plusa w prawym górnym rogu. Zostaniemy przeniesieni do listy wszystkich dostępnych plików muzycznych w pamięci naszego telefonu. Wybieramy z niej ten kawałek, który nas interesuje i gotowe.

 

Jak ustawiać mp3 Jako dzwonki na Androidzie - zdjęcie 6

 

Właśnie został ustawiony jako dzwonek. Jeśli chcemy wybrać mp3 dla wiadomości SMS robimy dokładnie to samo, z tą różnicą, że w menu DŹWIĘK zamiast DZWONEK TELEFONU klikamy w DŹWIĘK POWIADOMIEŃ.

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Jak ustawiać mp3 Jako dzwonki na Androidzie

  • ~ Tadeusz A jak to zrobić na vivo y72. Byłbym wdzięczny za taka informację.
  • ~ Jak Ja kiedy wchodze w dźwieki powiadomień to nie mam plusa????

PARTNERZY SERWISU: