MOBILEJak ustawić dzwonki i alarm w Windows Phone?

Jak ustawić dzwonki i alarm w Windows Phone?

Nie ufasz tradycyjnym budzikom? Obawiasz się, że chwilowe wyłączenie prądu w nocy sprawi, że nie zbudzisz się na czas przed ważnym spotkaniem? A może masz już dosyć swojego dzwonka w telefonie? Poniżej pokazujemy jak ustawić alarm, aby nie zaspać oraz jak zmienić dzwonek w urządzeniach z Windows Phone.Jak ustawić dzwonki i alarm w Windows Phone? - zdjęcie

Jak ustawić alarm?

1. Przechodzimy do listy aplikacji i wciskamy opcję Alarmy.

2. Wybieramy Dodaj, a następnie klikamy na obszar Nowy i wpisujemy interesującą nas godzine o której ma włączyć się alarm (budzik). Możemy tu w kolejności ustawić godzinę, minuty, a także AM/PC w przypadku korzystania z 12-godzinnego zegara.

3. Zatwierdzenie alarmu: klikamy jeden raz w pole Powtórzenia, obok możemy zaznaczyć obok każdego dnia czy chcemy wprowadzony alarm powtórzyć (przydatne jeśli każdego dnia wstajemy o tej samej godzinie) – zmiany zatwierdzamy wciskając przycisk Gotowe.

4. Wybór alarmu – w obszarze Dźwięk wciskamy Alarm 1, a następnie wybieramy spośród kilku dostępnych alarmów. Przed wyborem możemy odsłuchać poszczególne alarmy klikając w pozycję Odtwórz.

5. Zmiana nazwy – w obszarze Nazwa klikamy pozycję Alarm, wpisujemy nazwę alarmu (według uznania), a następnie klikamy w pozycję Zapisz.

6. W obszarze Wszystkie mamy dostęp do wszystkich zapisanych alarmów – możemy ich dodać kilka np. dla dni roboczych i weekendu.

Warto pamiętać jeszcze o dwóch kwestiach:

1. Alarm uruchamia się tylko jeśli urządzenie z Windows Phone jest włączone.

2. Alarm zawsze jest ustawiony na tym samym poziomie głośności, bez względu na to, czy wcześniej wyciszyliśmy telefon czy nie.

Jak ustawić własny dzwonek?

1. Przechodzimy na ekran startowy Windowsa i wciskamy Kontakty, a następnie przesuwamy do listy Wszyscy.

2. Wybieramy kontakt, który wyróżniać się będzie innym dzwonkiem.

3. Wciskamy Edytuj, a następnie wciskamy odpowiednio:

- pozycję Dzwonek, a następnie dzwonek którego chcemy przypisać do wybranej osoby

- pozycję Dźwięk SMS, a następnie dzwonek którego chcemy przypisać do wiadomości SMS od wybranej osoby

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: