MOBILEJak usunąć zbędne oprogramowanie zabezpieczające?

Jak usunąć zbędne oprogramowanie zabezpieczające?

Jeśli chcemy usunąć stary, zbędny i nieużywany program, po prostu kierujemy się do panelu sterowania, korzystamy ze standardowego deinstalatora lub dedykowanego oprogramowania. Niestety problem pojawia się w momencie, gdy chcemy całkowicie pozbyć się oprogramowania zabezpieczającego. Na szczęście jest na to recepta.

W większości przypadków, po instalacji pakietu programów zabezpieczających (antywirus, firewall itp.) nie interesujemy się ich stanem – włączamy automatyczną aktualizację i okresowe skany, a następnie zapominamy o jego działaniu. Niestety zdarza się tak, że producent oprogramowania zaniedbuje aktualizacje narażając nasz komputer na ataki. W takich przypadkach chcemy zmienić oprogramowanie na lepsze usuwając jednocześnie stare zabezpieczenia. Podobny problem mają posiadacze nowych komputerów, które mają już zainstalowane pakiety zabezpieczeń, nie zawsze takie, jakich byśmy sobie życzyli. Jak pozbyć się takich programów szybko, prosto i sprawnie?

Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest program AppRemover, czyli proste w obsłudze, niewielkie i skuteczne narzędzie, za pomocą którego szybko i sprawnie usuniemy problematyczne i zbędne pakiety zabezpieczeń w systemie Windows. Program AppRemover bez problemu poradzi sobie z usunięciem wszystkich antywirusów, zapór sieciowych, programów zabezpieczających, antyspyware, antymalware etc. Co ciekawe, aplikacja udostępniana jest w formie portable, a to oznacza, że nie wymaga instalacji i jest gotowa do pracy zaraz po ściągnięciu na dysk lub przenośną pamięć USB, kartę pamięci itp. Sprawdźmy więc, jak to działa.

Po pobraniu aplikacji na dysk komputera oraz uruchomieniu, na ekranie pojawi się główne okno programu. W pierwszym kroku zaznaczamy okienko potwierdzające, że zapoznaliśmy się z regulaminem i zasadą działania, a następnie klikamy na przycisk „Start”.

Jak usunąć zbędne oprogramowanie zabezpieczające? - zdjęcie

Po krótkim skanowaniu w oknie programu pojawi się lista wszystkich programów odpowiedzialnych za zabezpieczenia oraz połączenia sieciowe. Aby usunąć wybrany program, wystarczy zaznaczyć go na liście, a następnie nacisnąć przycisk „Remove Selected Applications”. Odinstalowywanie programów zabezpieczających może trwać nawet kilka minut.

Jak usunąć zbędne oprogramowanie zabezpieczające? - zdjęcie 2

Po zakończeniu usuwania wybranych programów pojawi się okno z informacją, że oprogramowanie antywirusowe zostało usunięte i niezbędne jest ponowne uruchomienie komputera. Aby zakończyć proces, klikamy na przycisk „Reboot Now”. Należy pamiętać, że po usunięciu oprogramowania zabezpieczającego komputer nie podlega żadnej ochronie, dlatego też zalecane jest jak najszybsze zainstalowanie nowego pakietu zabezpieczeń.

Jak usunąć zbędne oprogramowanie zabezpieczające? - zdjęcie 3

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: