SOFTWAREJak w Excelu scalić komórki?

Jak w Excelu scalić komórki?

Dla wielu użytkowników komputera arkusz kalkulacyjny Excel to narzędzie niezrozumiałe pełne tajemnic i pułapek. Dla początkujących być może jest to prawda, ale mnogość funkcji po prostu nie mogła być opakowana w prostą obsługę. Na szczęście na każdy problem jest rozwiązanie, a przy odpowiednim treningu Excel staje się naprawdę przydatnym narzędziem. Tym razem sprawdźmy, jak scalić komórki.

W pierwszej kolejności otwieramy arkusz kalkulacyjny Excel, zaznaczamy interesujące nas komórki, które chcemy scalić (co najmniej 2), a następnie przechodzimy do zakładki Narzędzia główne i w sekcji Wstawianie wybieramy opcję Scal i wyśrodkuj – z rozwijanego menu wybieramy interesującą nas pozycję.

Jak w Excelu scalić komórki? - zdjęcie

Pierwsza opcja Scal i wyśrodkuj sprawi, że komórki zostaną scalone a ich wartość zostanie wyśrodkowana. Możemy również wybrać opcję Scal wszystkie, która scali wszystkie komórki w obrębie jednego wiersza. Opcja Scal komórki scala cały zakres komórek bez wyśrodkowania wartości, zaś ostatnia pozycja Rozdziel komórki odpowiada za rozłączanie uprzednio scalonych komórek.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: