MOBILEJak w Photoshopie wyciąć obiekt?

Jak w Photoshopie wyciąć obiekt?

Photoshop to naprawdę potężne narzędzie graficzne przeznaczone w głównej mierze dla zaawansowanych użytkowników, ale i początkujący po krótkim treningu będą w stanie wykonać ciekawe operacje na zdjęciach z wakacji, z imprezy itp. Tym razem sprawdzimy, jak wyciąć dowolny obiekt ze zdjęcia.

Czasami chcemy wyciąć niechciany element ze zdjęcia, innym razem dany element będzie nam potrzebny np. do stworzenia ciekawej grafiki. Operację zaczynamy oczywiście od wybrania zdjęcia i otworzenia go w programie Adobe Photoshop.

Jak w Photoshopie wyciąć obiekt? - zdjęcie

Następnie z menu po lewej stronie wybieramy narzędzie Pióro, które jest przeznaczone do rysowania ścieżek – wystarczy stawiać pojedyncze punktu obok siebie, które zostaną automatycznie połączone. Punkty należy stawiać jak najbliżej siebie w obrębie konturu obiektu, aby linia wycięcia była jak najdokładniejsza. Aby zakończyć zaznaczanie klikamy na punkt wyjściowy.

Jak w Photoshopie wyciąć obiekt? - zdjęcie 2

Następnie przekształcamy ścieżkę w zaznaczenie przechodząc odpowiednio do Widok, a następnie Ścieżka. W ten sposób uzyskamy zaznaczenie naszego obiektu. Następnie tworzymy warstwę z tła klikając prawym przyciskiem myszy na nasze tło w oknie warstw i wybieramy opcję Warstwa z tła.

Jak w Photoshopie wyciąć obiekt? - zdjęcie 3

W następnym kroku wybieramy dowolne zaznaczenie z paska narzędzi i klikając na tło w naszym zdjęciu prawym klawiszem myszy wybieramy Zaznacz odwrotnie. W ten sposób uzyskamy zaznaczenie wszystkiego, prócz naszej wyrysowanej ścieżki. Kolejnym krokiem jest usunięcie tła, poprzez naciśnięcie klawisza Delete na klawiaturze.

Jak w Photoshopie wyciąć obiekt? - zdjęcie 4

W tej chwili na zdjęciu pojawi się tylko wybrany obiekt bez tła. Krawędzie można dowolnie korygować np. gumką itp.

Jak w Photoshopie wyciąć obiekt? - zdjęcie 5

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: