TECHNOLOGIERanking słowników na Androida

Ranking słowników na Androida

TECHNOLOGIE 0

Różnego rodzaju słowniki zazwyczaj kojarzą się z opasłymi i często niewygodnymi w użyciu książkami. Zdarzają się również tzw. wersje kieszonkowe, te jednak zawierają niepełną listę haseł i może zdarzyć się, że nie znajdziemy w nich tego, czego potrzebujemy. Tutaj z pomocą przychodzi technologia, a konkretnie smartfony i tablety z systemem Android, dzięki którym kilkusetstronnicowy słownik zmieścimy w kieszeni spodni. To za sprawą licznych, darmowych aplikacji słownikowych, których w sieci znaleźć można coraz więcej. Te wydawane są zarówno przez znanych wydawców, jak również mniejsze, nieco mniej zaufane firmy. Poniższy ranking pomoże wybrać Wam najprzydatniejsze w życiu codziennym słowniki, które jednocześnie oferują wysoki poziom treści. Na naszej liście znalazły się zarówno słowniki językowe, jak i tradycyjne.

 

 

Słownik Ortograficzny polski

Na początek coś dla tych, którzy mają problemy z ortografią i przed napisaniem jakiegoś słowa, woleliby się upewnić, że zrobią to poprawnie. Każdy z nas wie, że język polski należy do czołówki najtrudniejszych języków na świecie. Nic więc dziwnego, że mogą mieć z nim problemy nie tylko obcokrajowy, ale także Polacy. Aby mieć pewność, że używamy go poprawnie, warto w swoim smartfonie zainstalować darmową aplikację mobilną Słownik Ortograficzny polski. Ta, dzięki prostemu w obsłudze menu, nie powinna sprawić problemów nawet początkującym użytkownikom. Intuicyjna wyszukiwarka pomoże w kilka sekund odnaleźć interesujące nas hasło. Tych zaś mamy łącznie ponad 2 700 000. Co ważne, do poprawnego działania prezentowana aplikacja nie wymaga połączenia z internetem. Wszystkie hasła zapisywane są bowiem w pamięci urządzenia.

 

Ranking słowników na Androida - zdjęcie

 

Słownik synonimów

Masz zamiar popełnić jakiś tekst, ale brakuje Ci słów? Często zdarza Ci się używać wielu powtórzeń podczas pisania, co nie wygląda najlepiej? To już nie jest problemem! Wystarczy, że zainstalujesz darmową aplikację mobilną o nazwie Słownik synonimów. Ta w prosty sposób podpowie, jaki słowa o podobnym znaczeniu możemy wstawić. Większość czynności, czy przedmiotów jesteśmy bowiem w stanie określić na kilka sposobów, używając synonimów. Program nie zajmuje wiele miejsca w pamięci smartfona, przez co może być instalowany nawet na nieco starszych urządzeniach, a jego działanie nie spowalnia systemu. Niemniej jednak całość wymaga połączenia z Internetem, aby móc na bieżąco pobierać wyszukiwane hasła z bazy danych.

 

Ranking słowników na Androida - zdjęcie 2

 

Diki

W sieci aż roi się od różnego rodzaju słowników angielsko-polskich/polsko-amgielskich. Jeśli zastanawiasz się, który z nich wybrać, my radzimy Diki. Przede wszystkim ze względu na prostotę w użytkowaniu (niezwykle intuicyjne menu i przejrzysty interfejs) oraz ilość słów. Podstawowe zalety Diki to także szybka wyszukiwarka słów, stale powiększająca się baza, która obecnie ma około 170 000 słów, dodatkowe zdjęcia oraz przykłady dla najpopularniejszych wyrażeń. Co więcej, prezentowana aplikacja zaoferuje także odmianę czasowników nieregularnych. Diki to jedna z najciekawszych propozycji w swojej kategorii.

 

Ranking słowników na Androida - zdjęcie 3

 

Google Translate

W naszym zestawieniu nie mogło rzecz jasna zabraknąć Google Translate. Obecnie jest to chyba najpopularniejszy słownik-tłumacz na świecie. Poza standardową wersją, której często zdarza się używać na komputerze jest też aplikacja mobilna stworzona specjalnie z myślą o posiadaczach urządzeń z systemem Android. Google Translate zaoferuje nam tłumaczenie słów dla ponad 70 języków z całego świata. Całość działa niezwykle szybko, a prosty interfejs jest banalny w obsłudze. Warto dodać, że aplikacja ma również funkcję rozpoznawania mowy, więc nie musimy ręcznie wpisywać interesującego nas hasła. Do poprawnego działania Google Translate wymaga stałego połączenia z Internetem, gdyż baza danych zapisana jest na serwerach zewnętrznych.

 

Ranking słowników na Androida - zdjęcie 4

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: