MOBILEJak w Picasa zmienić rozmiar zdjęcia?

Jak w Picasa zmienić rozmiar zdjęcia?

Picasa to niezwykle ciekawy program do katalogowania oraz podstawowej edycji zdjęć zapisanych na dysku komputera. Co prawda opcje edycyjne są skromne i daleko im np. do popularnego Photoshopa, ale pozwalają początkującym i mało wymagającym między innymi zmienić rozmiar zdjęć. Sprawdźmy więc, jak w Picasa zmienić rozmiar zdjęcia.

W pierwszej kolejności otwieramy program Picasa i kierujemy się do zdjęć, które chcemy zmodyfikować tj. zmienić ich rozmiar. Możemy zarówno zmienić rozmiar jednego zdjęcia, jak i kilkunastu, kilkudziesięciu itp. Wystarczy zaznaczyć zdjęcia myszką, a następnie kliknąć na przycisk Eksport w dolnej części okna.

Jak w Picasa zmienić rozmiar zdjęcia? - zdjęcie

W oknie Eksportowanie do folderu należy wybrać odpowiednie ustawienia eksportowania, przede wszystkim rozmiar oraz jakość wyeksportowanego zdjęcia. Jeśli chodzi o rozmiar zdjęcia, możemy ustawić oryginalny rozmiar lub ustawić niestandardowy rozmiar w pikselach za pomocą suwaka. Należy pamiętać, że liczba pikseli wybrana przy użyciu suwaka odpowiada za dłuższy bok zdjęcia. Drugi wymiar zostanie określony automatycznie w celu zachowania proporcji zdjęcia.

Jak w Picasa zmienić rozmiar zdjęcia? - zdjęcie 2

Oprócz wielkości zdjęcia możemy również wybrać jego jakość. Do wyboru jest kilka opcji:
- Automatyczna: wybranie tej opcji zachowuje oryginalną jakość zdjęć.
- Normalna: ta opcja umożliwia zachowanie kompromisu pomiędzy jakością a rozmiarem.
- Maksymalna: ta opcja umożliwia zachowanie wyraźnych szczegółów przy bardzo dużym rozmiarze plików.
- Minimalna: wybranie tej opcji oznacza minimalną wagę kosztem utraty jakości.
- Niestandardowa: ta opcja umożliwia wybranie własnych wartości.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: