MOBILEJak wyświetlać powiadomienia z Androida na komputerze? Cz.1

Jak wyświetlać powiadomienia z Androida na komputerze? Cz.1

Przed nami krótki cykl porad dotyczących rozwiązań, które pozwolą nam wyświetlić powiadomienia ze smartfona lub tabletu z Androidem na ekranie komputera. Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne i wystarczy kilka chwil, aby powiadomienia o nowych wiadomościach lub połączeniach zobaczyć na ekranie komputera. Sprawdźmy, jak to zrobić i co jest do tego potrzebne.

Wiele osób spędza mnóstwo czasu przed ekranem komputera będąc np. w pracy lub pracując w domu. Niekiedy nie mamy czasu, aby co chwilę spoglądać na tablet lub smartfon w poszukiwaniu nowych połączeń przychodzących, wiadomości SMS lub MMS. Zdarza się również, że w pracy panuje zakaz korzystania z telefonu. Jak to wytrzymać? Co ciekawe, nie ma z tym wielkiego kłopotu, wystarczy poznać kilka ciekawych tricków i przydatnych aplikacji.

Jeśli chcemy być cały czas na bieżąco z powiadomieniami na urządzeniu z Androidem, czekamy na ważny telefon lub wiadomość, ale nie możemy co chwilę odrywać się od komputera, wystarczy, że zainstalujemy specjalną aplikację, która współpracuje z przeglądarkami internetowymi, wyświetlając informacje na temat nowych połączeń, wiadomości sms, e-mail itp. Mowa tu o aplikacji Desktop Notifications, która po zainstalowaniu na urządzeniu z Androidem łączy się z przeglądarką Mozilla Firefox lub Google Chrome i wyświetla w oknie specjalne powiadomienia i komunikaty. Minus? Nie możemy odpisać na wiadomość SMS ani oddzwonić, ale przynajmniej mamy świadomość, że ktoś chce się z nami skontaktować.

Desktop Notifications – instalacja i korzystanie z usługi

Oczywiście w pierwszej kolejności przechodzimy do sklepu Google Play i wyszukujemy aplikację Desktop Notifications, po czym instalujemy ją na preferowanym urządzeniu. Przy instalacji, aplikacja będzie prowadziła użytkownika krok po kroku przez wszystkie opcje konfiguracji, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy bez większego doświadczenia poradzą sobie ze wszystkimi opcjami i funkcjami.

Jak wyświetlać powiadomienia z Androida na komputerze? Cz.1 - zdjęcie

Po instalacji uruchamiamy aplikację na urządzeniu i przechodzimy do opcji by włączyć funkcję wyświetlania powiadomień. W tym celu klikamy na przycisk „Open Accessibility Settings”, a następnie w opcjach urządzenia aktywujemy funkcję powiadomień w zakładce „Usługi” pod opcją „Desktop Notifications”.

Jak wyświetlać powiadomienia z Androida na komputerze? Cz.1 - zdjęcie 2

Po powrocie do aplikacji Desktop Notifications, w sekcji nr. 3 znajdziemy specjalny kod, który należy wpisać w odpowiednie miejsce dodatku do przeglądarki. Aby aktywować usługę, po prostu wyszukujemy dodatek „Desktop Notifications” w sklepie Chrome Web Store lub katalogu rozszerzeń Firefox, instalujemy go w preferowanej przeglądarce, a następnie w menu wpisujemy kod wyświetlony w menu na urządzeniu.

Jak wyświetlać powiadomienia z Androida na komputerze? Cz.1 - zdjęcie 3

Od tej chwili za każdym razem, gdy na urządzeniu pojawi się jakieś powiadomienie, informację na ten temat zobaczymy na ekranie komputera. Niestety należy pamiętać, że komunikaty są aktywne tylko wtedy, gdy na komputerze mamy uruchomioną przeglądarkę z zainstalowanym dodatkiem.

Jak wyświetlać powiadomienia z Androida na komputerze? Cz.1 - zdjęcie 4

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: