MOBILEProgram do odtwarzania filmów RMVB

Program do odtwarzania filmów RMVB

RMVB to jeden z formatów filmów, z którym możemy dość często spotkać się w sieci. Jego podstawowa zaleta nie niewielkie rozmiary w porównaniu do filmów w podobnej jakości zapisanych na przykład jako AVI czy DivX czy XviD. Niestety nie każdy, znany odtwarzacz plików wideo radzi sobie z formatem RMVB. Poniżej opis oprogramowania, dzięki któremu już nigdy nie będziecie mieli problemów z odtwarzaniem filmów RMVB.

 

Program do odtwarzania filmów RMVB - zdjęcie

 

Pakiet Real Alternative. Jest to zestaw przydatnych kodeków, połączonych z prostym w obsłudze odtwarzaczem Media Player Classic. Całość nie zajmuje wiele miejsca na dysku i dzięki niewielkim wymaganiom sprzętowym może być instalowana nawet na nieco starszych komputerach. W zestawie znajdziemy kodeki umożliwiające odtwarzanie plików RealMedia w formatach RA, RPM, RM, RAM, RMVB, RPX, SMI, SMIL, RT oraz RP.

 

Program do odtwarzania filmów RMVB - zdjęcie 2

 

Media Player Classic umożliwia także wgrywanie napisów, co znacznie zwiększa jego funkcjonalność. Oprogramowanie dostępne jest w języku polskim. Niemniej jednak menu jest banalnie proste w obsłudze i posiada tylko podstawowe opcje. Nie powinno więc sprawić problemu nawet najmniej doświadczonym użytkownikom. Aby odtworzyć film w formacie RMVB należy zainstalować wspomniany pakiet i po uruchomieniu programu Media Player Classic wybrać opcję OTWÓRZ i wyszukać interesujący nas plik.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: