MOBILEJak zabezpieczyć smartfon z Windows Phone przed niepowołanym użyciem?

Jak zabezpieczyć smartfon z Windows Phone przed niepowołanym użyciem?

Kradzież lub zagubienie telefonu może się przytrafić każdemu. Jeśli mamy pewność, że nasz telefon z Windows Phone znalazł się w niepowołanych rękach, możemy skutecznie zabezpieczyć urządzenie przed innym użytkownikiem. A co w sytuacji, gdy chcemy ograniczyć dostęp do telefonu swojemu dziecku? Poniżej prezentujemy najskuteczniejsze sposoby na poradzenie sobie z tym problemem.

 

Jak zabezpieczyć smartfon z Windows Phone przed niepowołanym użyciem? - zdjęcie
Blokowanie telefonu

1. Z poziomu komputera przechodzimy do strony windowsphone.com.
2. Wskazujemy telefon w prawym górnym rogu ekranu i klikamy opcję Znajdź mój telefon. Gdy pojawi się monit logujemy się na konto Microsoft, którego używamy do logowania się w smartfonie.
3. Klikamy opcję Zablokuj, następnie postępujemy zgodnie z instrukcjami na ekranie. Teraz można również ustawić nowe hasło jeśli je nie mieliśmy, gdyż będzie potrzebne do odblokowania w przypadku odzyskania urządzenia. Jeśli za pierwszym razem się nie uda, próba zostanie ponowiona oraz po pewnym czasie przyjdzie powiadomienie e-mailem o udanej próbie zablokowania.
4. Warto dodać, że można w tym miejscu wpisać również wiadomość (np. z numerem kontaktowym) – przydatne w przypadku zagubienia telefonu.

Ochrona przed dziećmi – Kącik dziecięcy

Z poziomu Windows Phone możemy w szybki sposób ograniczyć dziecku korzystanie ze smartfona, dzięki czemu będzie w stanie uruchamiać wyłącznie wybrane przez nas gry i aplikacje.

1. Na ekranie startowym wciskamy ikonkę Kącik dziecięcy, a następnie przycisk Dalej.
2. Wybieramy odpowiedni typ materiałów z następujących zakładek: Gry, Aplikacje, Wideo, Muzyka. Po wybraniu odpowiednich gier lub programów i klikamy w ikonkę Gotowe.
3. Po zakończeniu dodawania materiałów wciskamy przycisk Dalej.
4. Jeśli dotychczas tego nie zrobiliśmy, to warto w tym miejscu ustawić hasło do ekranu blokady – od teraz dziecko będzie mogło korzystać wyłącznier z Kącika dziecięcego, bez możliwości przejścia do ekranu startowego z pozostałymi materiałami.

Wymazywanie informacji w telefonie

Jeśli jesteśmy przekonani, że nie odzyskamy już urządzenia lub obawiamy się, że nasze dane dostaną się w niepowołane ręce, możemy zastosować następujące kroki:

1. Przechodzimy na stronę windowsphone.com.
2. Zaznaczamy telefon w prawym górnym rogu oraz klikamy opcję Znajdź mój telefon. Gdy pojawi się monit, należy zalogować się na konto Microsoft, którego używamy do logowania w smartfonie.
3. Klikamy opcję Wymaż.
4. Potwierdzamy poprzez zaznaczenie pola wyboru Tak! Natychmiast wymaż telefon i kliknij polecenie Wymaż. Jeśli za pierwszym razem się nie uda, próba zostanie ponowiona oraz po pewnym czasie przyjdzie powiadomienie e-mailem o udanej próbie wymazania.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: