MOBILEJak w Androidzie ukryć pliki?

Jak w Androidzie ukryć pliki?

Niektóre dane chcemy zachować tylko i wyłącznie dla siebie. O ile ukrywanie plików i folderów na dysku twardym naszego komputera jest możliwe z poziomu systemu operacyjnego, to w przypadku chęci ukrycia danych w smartfonie lub tablecie z systemem Android jest już nieco bardziej skomplikowana. Poradnik ten zademonstruje Wam jak to zrobić w prosty i szybki sposób.

 

Jak w Androidzie ukryć pliki? - zdjęcie

 

Na początku będziemy potrzebować specjalnej aplikacji, która pozwoli nam na ukrywanie plików i folderów. Ta nazywa się File Hide Expert i jest dostępna za darmo w sklepie Google Play.

Po pobraniu i zainstalowaniu wspomnianej aplikacji, uruchamiamy ją. Naszym oczom ukaże się komunikat informujący o tym, że w chwili obecnej nie ukrywamy żadnych danych. Aby ukryć wybrane przez nas pliki lub foldery należy dodać jej do aktualnie pustej listy, która widoczna jest w aplikacji File Hide Expert. W przypadku chęci ukrycia danych, klikamy w przycisk znajdujący się w prawym górnym rogu menu apki. Wyświetlony zostanie menadżer plików, który pozwala na swobodne przeglądanie pamięci naszego urządzenia oraz karty SD. W celu dodania do listy pliku lub folderu klikamy w zielony plus znajdujący się obok wybranego elementu. W ten oto sposób zostaje on dodany do listy ukrytych danych. Czynność tę możemy wykonać dla dowolnej liczby plików lub folderów. Po wybraniu wszystkich interesujących nas pozycji, wybieramy opcję Ukryj wszystkie. Spowoduje to jednoczesne ukrycie wszystkich wskazanych wcześniej elementów.

 

Jak w Androidzie ukryć pliki? - zdjęcie 2  Jak w Androidzie ukryć pliki? - zdjęcie 3

 

Zaznaczone przez nas pliki i foldery będą niewidoczne podczas standardowego przeglądania pamięci urządzenia (menadżer plików, galeria zdjęć, itd). Aby ponownie odkryć dane, należy odznaczyć je z listy z poziomu aplikacji File Hide Expert.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: