MOBILEJak konwertować napisy do filmów?

Jak konwertować napisy do filmów?

Nie zawsze oglądanie ulubionego filmu lub serialu na komputerze ma sens, szczególnie, jeśli dysponujemy małym monitorem. Dopiero duży telewizor i odpowiedni zestaw głośników sprawia, że przyjemność oglądania jest o wiele większa. Niestety w takim przypadku problemem mogą być napisy, które na innym od komputera sprzęcie po prostu się nie wyświetlą. Jest jednak rozwiązanie tego problemu.

Wystarczy przekonwertować napisy zapisane w formacie TXT na obsługiwany przez większość urządzeń (telewizory, konsole, odtwarzacze DVD i Blu-ray itp.) format SRT. Niestety nie wystarczy przerobić takiego pliku w edytorze tekstowym – niezbędny jest do tego specjalny program.

To SRT Converter to prosty w obsłudze i bardzo przydatny, szczególnie kinomanom program do konwertowania napisów z różnych formatów do formatu SRT. Program To SRT Converter wyposażono w możliwość automatycznego przeszukiwania katalogów z multimediami, jak również funkcję wyszukiwania filmów oraz napisów. Narzędzie posiada funkcję wykrywania wartości FPS, dzięki czemu nie ma problemu z dopasowaniem prędkości wyświetlania napisów. A jak to działa?

Po pobraniu i rozpakowaniu programu wystarczy kliknąć na plik ZnetCS.ToSrtConverter.exe – program do działania nie wymaga rejestracji. Po kilku chwilach pojawi się okno programu, w którym klikamy na Ustawienia (kółko zębate), a tam pod oknem Ścieżka klikamy na Dodaj nową.

Jak konwertować napisy do filmów? - zdjęcie

Następnie na liście pojawi się pusta pozycja. Klikamy na przycisk z trzema kropkami na liście, a następnie wybieramy ścieżkę prowadzącą do katalogów z filmami, do któych potrzebujemy napisów w formacie SRT. Po chwili w głównym oknie programu pojawi się lista wszystkich filmów wraz z napisami w formacie TXT – wystarczy zaznaczyć pozycję z napisami w tym formacie, a następnie kliknąć na Rozpocznij konwersję (żółta strzałka).

Jak konwertować napisy do filmów? - zdjęcie 2

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: