MOBILEJak zlokalizować telefon z Androidem?

Jak zlokalizować telefon z Androidem?

Zdalne lokalizowanie telefonu to marzenie wielu użytkowników. Ci z Was, którzy posiadają smartfony z systemem Android mogą lokalizować je w bardzo prosty sposób i to zupełnie za darmo! Jak to zrobić? O tym w dalszej części tekstu.

 

 

Jakiś czas temu Google opublikowało informację na temat wprowadzenia do swoich usług tak zwanego menadżera urządzeń Android. Sama nazwa może Wam niewiele mówić. Ja dodam, że narzędzie to pozwala na łatwe zlokalizowanie smartfona oraz blokadę jego najważniejszych funkcjonalności. Jak to działa?

 

Jak zlokalizować telefon z Androidem? - zdjęcie

 

Na początku otwieramy przeglądarkę w naszym komputerze i po zalogowaniu się do konta Google otwieramy stronę https://www.google.com/android/devicemanager. Teraz poproszeni zostaniemy o zezwolenie na lokalizowanie naszego urządzenia. Całość korzysta z map Google i pozwala na odnalezienie pozycji smartfona z dokładnością do kilkunastu-kilkudziesięciu metrów. Poza samą lokalizacją możemy także zdalnie uruchomić dzwonek (swego rodzaju alarm) oraz wymazać wszystkie dane lub tylko zmienić kod odblokowujący. Tutaj jednak także musimy wcześniej wyrazić na to zgodę klikając w odpowiednią opcję w telefonie. Należy także pamiętać, że aby móc odnaleźć nasze urządzenie lub wymazać z niego dane, musi być uruchomiony przesył danych (połączenie z Internetem).

 

Jak zlokalizować telefon z Androidem? - zdjęcie 2

 

 

Jak zlokalizować telefon z Androidem? - zdjęcie 3

 

Funkcje te doskonale sprawdzą się w przypadku kiedy zgubimy nasz telefon lub zostanie on skradziony. Nawet jeśli nie uda się go nam odzyskać, możemy sprawić, by złodziej lub potencjalny znalazca nie przechwycił naszych prywatnych danych.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: