SOFTWAREJak zainstalować aplikacje i gry ze sklepu Windows poza dyskiem systemowym?

Jak zainstalować aplikacje i gry ze sklepu Windows poza dyskiem systemowym?

Domyślnie nowe aplikacje, programy i gry prosto ze sklepu Microsoft Store instalowane są na dysku systemowym. Co więcej, podczas instalacji nie mamy możliwości wyboru miejsca docelowego. Gdyż ktoś korzysta z szybkiego, ale mniejszego dysku SSD, takie rozwiązanie jest irytujące. Na szczęście możemy zmienić lokalizację domyślnego miejsca instalacji.

 

 

1. Aby zmienić domyślną lokalizację instalacji nowych aplikacji, programów i gier z Windows Store, należy otworzyć Ustawienia, przejść do części System i wybrać zakładkę Pamięć.

 

Jak zainstalować aplikacje i gry ze sklepu Windows poza dyskiem systemowym? - zdjęcie

 

2. Następnie przechodzimy do Zmień lokalizację zapisywania nowej zawartości

 

Jak zainstalować aplikacje i gry ze sklepu Windows poza dyskiem systemowym? - zdjęcie 2

 

3. W nowym oknie możemy wybrać, gdzie domyślnie będą zapisywane nowe materiały. W naszym przypadku chodzi o aplikacje ze sklepu Microsoft Store. Aby zmienić lokalizację, zmieniamy domyślną partycję pierwszej pozycji na D lub dysk zewnętrzny podłączony do komputera. 

 

Jak zainstalować aplikacje i gry ze sklepu Windows poza dyskiem systemowym? - zdjęcie 3

 

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak zainstalować aplikacje i gry ze sklepu Windows poza dyskiem systemowym?

  • ~ MaXtorque a jak w dysku zainstalować w danym folderze? Podam przykład...Podczas instalacji wybieram dysk D: i chciałbym na tym dysku D: jeszcze w folderze innym to zapisać. Jak to zrobić?
  • ~ zyntoo Nie działa zmieniam lokalizacje zapisuje instaluje gre i pokazuje ze nie mam miejsca na dysku D a mam wolne ponad 200gb

PARTNERZY SERWISU: