SOFTWAREJak zapanować nad hasłami w komputerze?

Jak zapanować nad hasłami w komputerze?

Inne hasło do konta pocztowego, inne do portalu społecznościowego. Do tego kilka haseł do kont bankowych, sklepów internetowych, forum internetowego… Można dostać zawrotu głowy. Nie wszyscy mają tak dobrą pamięć, aby spamiętać kilkadziesiąt różnych haseł. Na szczęście jest na to sposób.

 

Receptą na pamięć jest program Password Boss Premium. To niezwykle przydatne i bezpieczne narzędzie, za pomocą którego będziemy w stanie zarządzać ogromną ilością haseł zarówno do witryn i stron internetowych, kont pocztowych oraz na portalach społecznościowych, jak również do stron zawierających nasze wrażliwe dane czyli kont bankowych, numerów kart płatniczych i kredytowych itp. 

 

Jak zapanować nad hasłami w komputerze? - zdjęcie

 

W podstawowej wersji programu mamy mnóstwo ciekawych funkcji i możliwości do wykorzystania. Możemy przede wszystkim skorzystać z silnych, unikatowych haseł dla każdej witryny. Co więcej, nie musimy pamiętać wszystkich haseł do kilkudziesięciu stron, tylko jedno hasło główne do menedżera, który zadba o wypełnienie wszystkich formularzy. Nie zabrakło również lokalnego szyfrowania i deszyfrowania danych 256-bitowym szyfrem AES oraz bezpiecznego współdzielenia informacji i tworzenia kopii zapasowej w chmurze. W podstawowej wersji możemy także skorzystać ze specjalnej przeglądarki internetowej, zaprojektowanej z myślą o elektronicznym handlu czy bankowości. 

 

Wersja Premium zawiera również inne, bardzo przydatne funkcje. Co najważniejsze, zniesiono limit w ilości przechowywanych haseł. Uzyskujemy również możliwość synchronizacji danych pomiędzy komputerem a smartfonem i tabletem, jak również dwuetapowe uwierzytelnianie. Jest także automatyczne tworzenie kopii zapasowych w chmurze oraz zdalne skasowanie danych z urządzenia, które zostało zgubione lub skradzione, co jest ogromną zaletą pozwalającą w porę zareagować i uniknąć kradzieży danych osobowych. 

 

Co ciekawe, program udostępnia nam możliwość współpracy pomiędzy komputerem a urządzeniami mobilnymi. Taka funkcjonalność pozwala logować się bezpośrednio ze smartfonów i tabletów. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: