MOBILEJak zarządzać komputerem z poziomu Windows Phone?

Jak zarządzać komputerem z poziomu Windows Phone?

Smartfony z Windows Phone umożliwiają zdalne sterowanie komputerem z systemem Windows. Jest to przydatne rozwiązanie w przypadku, gdy nie mamy dostępu do włączonego komputera, a chcemy nim zarządzać (np. przesyłając mailem ważny dokument). Funkcja przyda się również w takiej sytuacji jak niespodziewana awaria myszki komputerowej lub klawiatury. Co należy zrobić, aby sterować komputerem z poziomu Windows Phone?

Czynności te możliwe są dzięki darmowej aplikacji PC Remote – łączącej się za pomocą sieci WiFi - dostępnej dla Windows Phone oraz komputera pracującego w systemie Windows. Sterowanie jest intuicyjne i sprowadzone do minimum, dzięki czemu nawet począkujący użytkownicy nie powinni mieć problemu z obsługą.

 

Jak zarządzać komputerem z poziomu Windows Phone?  - zdjęcie
1. Pobieramy aplikację PC Remote dla Windows Phone.

2. Pobieramy wersję PC Remote dla komputera – w tym celu przechodzimy pod adres https://pcremoteserver.com/ , a następnie klikamy Download Server, aby pobrać wersję PC.

3. Uruchamiamy aplikację za pośrednictwem Windows Phone, a następnie musimy ją zesparować z komputerem – w tym celu klikamy środkowy symbol "+".

4. Po wykonaniu powyższych czynności aplikacja wykryje komputer i możemy rozpocząć zarządzanie z poziomu Windows Phone.

Otrzymujemy zdalny dostęp do pulpitu podzielony na 3 ekrany, z których każdy służy do innych funkcji zarządzania.

1. Standardowo możemy przy użyciu ekranu dotykowego zarządzać kursorem myszy. Oprócz tego udostępniono kilka skrótów, takich jak możliwość szybkiego przejścia do pulpitu komputera – dotykamy trzema palcami na ekranie i robimy szybki ruch w dół.

2. Zarządzanie klawiaturą odbywa się z poziomu klawiatury wirtualnej. Mamy tutaj pełny dostęp do klawiszy, łącznie z takimi przyciskami jak PgUp, PgDn, Home, Delete, End czy Insert. Możemy wysyłać maile, smsy, a także zdecydować czy chcemy szybko wyłączyć komputer, uśpić, wylogować się lub zdalnie włączyć/wyłączyć monitor.

3. Dostępna jest również osobna zakładka Multimedia, która umożliwia uruchamianie takich programów jak np. Winamp, Spotify, Windows Media Player, PowerPoint, VLC Player Hulu, Netflix czy iTunes.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: