MOBILEJak zrobić rysunek ze zdjęcia w Photoshop?

Jak zrobić rysunek ze zdjęcia w Photoshop?

Adobe Photoshop to zaawansowany program graficzny wykorzystywany zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. Dzięki niemu możemy szybko obrobić jakieś zdjęcie, zrobić logo firmy lub stworzyć zupełnie nową, przepiękną grafikę. Wszystko zależy od umiejętności. Jeśli chcielibyście w szybki sposób przerobić jakiekolwiek zdjęcie na rysunek lub szkic to wystarczy, że poświęcicie kilka minut na przeczytanie dalszej części tego poradnika.

 

Jak zrobić rysunek ze zdjęcia w Photoshop? - zdjęcie

 

Cała operacja przekształcenia dowolnego zdjęcia na szkic/rysunek nie powinna nam zająć więcej niż 5 do 10 minut i nie jest niczym skomplikowanym, także powinni sobie z nią poradzić nawet początkujący użytkownicy programu Adobe Photoshop. 

 

Po uruchomieniu programu otwieramy zdjęcie, które chcemy przerobić i tworzymy jego dwie kopie. Możemy to uczynić wciskając dwukrotnie Ctrl+J. Następnie zaznaczamy warstwę nr 1 i zmieniamy ją na zdjęcie w formacie czarno białym (skrót Shift+Ctrl+U). Czynność analogicznie powtarzamy dla kopii warstwy 1. Teraz z górnego menu programu wybieramy Obraz > Dopasowanie > Odwórć lub uzywamy skrótu klawiszowego Ctrl+I.

 

Jak zrobić rysunek ze zdjęcia w Photoshop? - zdjęcie 2

 

Czas na zmianę trybu krycia warstwy (warstwa 1 kopia) na rozjaśnienie (z rozwijanego menu znajdującego się w górnej części okna Warstwy wybieramy Rozjaśnienie). Kolejną czynnością będzie wybranie z menu górnego Filtr > Rozmycie > Rozmycie gaussowskie i ustawienie współczynnika według własnych upodobań (możecie spróbować ustawić 4). W ten oto sposób stworzyliśmy piękny rysunek-szkic z naszego zdjęcia. Prawda, że to nic trudnego?

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Jak zrobić rysunek ze zdjęcia w Photoshop?

  • ~ Asia Beznadzieja wyszła. Żadna grafika, tylko negatyw! Beznadzieja
  • ~ Jan Wykonałem cały proces, zgodnie z opisaną procedurą. Efekt? Szkoda czasu, to w ogóle nie wygląda jak grafika... Jestem zawiedziony :(
  • ~ gość Prosto i na temat. Patrycja, czytaj uważnie.Dzięki!

PARTNERZY SERWISU: