GRYJak zrobić własny priv serwer – Metin2

Jak zrobić własny priv serwer – Metin2

Metin2 to darmowa gra Free to Play, skupiająca się na rozgrywkach wieloosobowych, która daje możliwość wspólnej gry ze znajomymi, jednak nie na prywatnym serwerze. Na szczęście można to zrobić. 

 

By zrobić prywatny serwer będzie potrzebował aplikację do tworzenia wirtualnej sieci LAN (np. Hamachi) oraz wirtualnej maszyny (VritualBox), by stworzyć serwer.  Niezbędne są również pliki serwerowe. W sieci dostępne są dziesiątki ustawień konfiguracyjnych, które można znaleźć na forach internetowych. Niektórzy administratorzy udostępniają swoje konfiguracje również innym. Jakie ustawienia wybrać? To zależy od Twoich preferencji np. dotyczących rozwoju postaci.  Można skorzystać np. serverfiles by terenzo (www.mpcforum.pl/topic/768196-czyste-serverfiles-by-terenzo/) lub plików serwerowych by Aryman (www.mpcforum.pl/topic/263918-pliki-serwerowe-vpc-disk-by-aryman/)

 

Jak zrobić własny priv serwer – Metin2 - zdjęcie

 

Tworzenie własnego serwera rozpoczynamy od stworzenia własnej sieci w Hamachi. Podaj jej nazwę i utwórz sieć. Następnie uruchom program VirtualBox i skonfiguruj serwer. 

 

Proces tworzenia wirtualnej maszyny rozpoczynasz od przycisku New. Podaj nazwę, wybierz system operacyjny (FreeBSD), dostosuj pamięć RAM, którą będzie pochłaniał serwer (np. 1 - 2 GB). Program pokazuje ile bezpiecznie możesz przeznaczyć na serwer za pomocą zielonego wskaźnika pod paskiem. Następnie w opcji Hard Drive, wybierz opcję Use an existing virtual hard drive file i znajdź wybrany przez siebie pakiet plików serwerowych. 

 

Jak zrobić własny priv serwer – Metin2 - zdjęcie 2

 

Po utworzeniu serwera, wejdź w ustawienia (Settings), wybierz ustawienia sieciowe (Network) i w oknie obok przycisku (Enable Network Adapter) wybierz Attached to: Bridged Adapter. Następnie upewnij się, że w polu Name jest ustawione Hamachi Netowrk Interface

 

Po akceptacji ustawień, wybierz opcję Start. Serwer zostanie uruchomiony.

 

W zależności od wybranych plików serwerowych, login i hasło użytkownika będzie inna. Pamiętaj, by zmienić domyślne hasło, ze względów bezpieczeństwa.  Wpisz w linii komend passwd root i zaakceptuj Enterem. Hasło należy również zmienić w bazie danych. 

 

Serwer uruchamiamy komunikatem /start.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: