GRYJak zwiększyć płynność gry?

Jak zwiększyć płynność gry?

Twój komputer nie radzi sobie najlepiej z najnowszymi grami komputerowymi? Możesz spróbować nieco zwiększyć płynność gry. Oto garść porad. 

 

Najpierw warto sprawdzić jaka jest rzeczywiście płynność gry – w tym celu zainstaluj program Fraps. Mimo, że większość jego funkcji odblokowuje się dopiero po zapłaceniu za pełną wersję, to darmowa edycja idealnie nadaje się do sprawdzenia płynności wyświetlanej grafiki. Włącz Frapsa, uruchom grę – w rogu pojawi się licznik klatek na sekundę. Jeśli oscyluje w granicach 30-stu – wówczas możemy mówić o w miarę płynnej rozgrywce. W pełni optymalna jest płynność na poziomie 60 FPS-ów, choć niektóre gry (np. Need for Speed Rivals) posiadają zablokowany liczbę klatek do 30-stu.

 

Jeśli do płynnej rozgrywki brakuje Ci niewiele, możesz zacząć proces zwiększania płynność gry. 

 

Przed uruchomieniem gry upewnij się, że nie masz włączonych żadnych dodatkowych programów: przeglądarki internetowej, programów graficznych, odtwarzacza multimedialnego czy komunikatora internetowego. Mimo, że wiele z nich nieznacznie obciąża pamięć i procesor, to razem mogą skutecznie wpłynąć na możliwości komputera. Szczególnie, gdy nasza przeglądarka ma wiele kart oraz dodatków – potrafią one zabrać setki megabajtów pamięci RAM. 

 

Następnie warto zainstalować program Game Booster, który pozwala na optymalizację systemu operacyjnego – wyłącza niepotrzebne procesy i oczyszcza pamięć. Program pozwala na samodzielne skonfigurowanie wszystkich opcji lub działanie w trybie automatycznym. Zastosowanie Game Boostera pozwala na zwiększenie płynności gry. 

 

Jak zwiększyć płynność gry? - zdjęcie

 

Ostatnim, najbardziej ryzykownym sposobem jest podkręcenie karty graficznej, jednak jest to sposób tylko dla najbardziej zaawansowanych użytkowników, którzy wiedzą co robią i biorą ryzyko utraty gwarancji oraz możliwość uszkodzenia karty graficznej.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: