MOBILEJaki instalować aplikacje na karcie SD w Androidzie?

Jaki instalować aplikacje na karcie SD w Androidzie?

Pamięć wewnętrzna w niektórych smartfonach z systemem Android niestety często bywa niewystarczająca i zdarza się, że nie możemy zainstalować w telefonie wszystkich gier i aplikacji, które z których chcielibyśmy korzystać. Jest na to rada! Wystarczy, aby tak skonfigurować nasz telefon, by wszystko domyślnie instalowało się na zewnętrznej karcie pamięci micro SD. Z poniższego tekstu dowiecie się jak to zrobić. Zapraszamy do lektury.

 

Jaki instalować aplikacje na karcie SD w Androidzie? - zdjęcie

 

Jakiś czas temu Google udostępniło opcję przenoszenia zainstalowanych aplikacji oraz gier na kartę pamięci. Niestety proces ten jest dość żmudny i wymaga od nas sporej ilości kliknięć. Jak go ominąć? Na początku musimy pobrać SDK systemu Android. Po włączeniu smartfona należy upewnić się, że jest on ustawiony w trybie debugowania USB. Ustawienia > Połączenie z PC > Tryb połączenia USB.

 

Po instalacji SDK Androida na naszym komputerze przystępujemy do działania. Podłączamy telefon do komputer kablem USB. Nastepnie klikamy w Start i w Uruchom wpisujemy CMD. Pojawi się wiersz poleceń. W wierszu poleceń korzystając z podstawowych komend odnajdujemy katalog z SDK. Najlepiej jest go umiescić bezpośrednio na dysku C, a potem korzystając z komendy cd w prosty sposób go odnaleźć (C:/SDK).

Teraz w wierszu poleceń wpisujemy komendę adb shell pm setInstallLocation 2I. Gotowe! Od teraz wszystkie gry i aplikacje będą instalowane bezpośrednio na karcie pamięci naszego smartfona.

 

Jaki instalować aplikacje na karcie SD w Androidzie? - zdjęcie 2

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Jaki instalować aplikacje na karcie SD w Androidzie?

  • ~ Rafał Właśnie próbuję tej sztuczki z tabletem Insignia 700 pro, wywala mi komunikat C:\Users\Rafal\Desktop\sdk android\sdk\platform-tools>adb shell pm setInstallLocation 2error: device not foundtryb debugowania włączyłem za pomocą aktywacji funkcji programistycznych.
  • ~ Anonim Czy grozi to utratą gwarancji?
  • ~ Dudek Działa, ale w artykule jest błąd. Trzeba wpisać:adb shell pm setInstallLocation 2Na końcu ma być "2" a nie jakieś "2I"

PARTNERZY SERWISU: