GRYMad Max - premiera na rozpoczęcie roku szkolnego

Mad Max - premiera na rozpoczęcie roku szkolnego

Z pewnością nie jest to dobra informacja dla większości graczy w wieku szkolnym, ale takie są fakty – premiera długo wyczekiwanego Mad Max’a odbędzie się 1 września, czyli już za niespełna tydzień. Czy wszystkie obietnice i zapowiedzi zostaną zrealizowane?

 

Zacznijmy od formalności. Początkowe plany zakładały, że gra ukaże się na wszystkie platformy z Xboxem 360 oraz Play Station 3 włącznie. Niestety pojawienie się konsol nowej generacji sprawiło, że projekt stworzenia gry na starsze platformy zarzucono. Swoją drogą na konsole poprzedniej generacji ukazuje się coraz mniej gier i niestety musimy się z tym pogodzić – obecnie króluje Play Station 4 oraz Xbox One.

 

Mad Max - premiera na rozpoczęcie roku szkolnego - zdjęcie

 

Czy jakikolwiek miłośnik kina nie wie, czym jest Mad Max? Wątpię. Jeśli jednak ktoś nie kojarzy tego tytułu, ekspresowa lekcja historii. Otóż Mad Max to seria filmów George’a Millera osadzona w nieokreślonym czasie, w postapokaliptycznym świecie, w którym jedyną walutą jest paliwo. Jeśli ktoś lubi gry w stylu Fallouta i jednocześnie jest fanem motoryzacji, w tej grze znajdzie wszystko. 

 

Jeśli chodzi o fabułę, nie ma sensu doszukiwać się nawiązań do filmu. Co prawda fani z pewnością znajdą ikoniczne nawiązania i smaczki, jednak cała historia została napisana od nowa. Celem gry jest stworzenie najlepszego auta, w którym stoczymy bój z mało sympatycznymi przeciwnikami. Ponadto tytułowy Max od lat szuka krainy o nazwie Plains of Silence, w której będzie mógł wreszcie zaznać upragnionego spokoju i ukojenia, ale przy okazji nie omieszka zemścić się na swoich wrogach. 

 

Mad Max - premiera na rozpoczęcie roku szkolnego - zdjęcie 2

 

Warto zwrócić uwagę, że w grze nie ścigamy się po zamkniętych torach, gdyż do naszej dyspozycji oddano ogromny, otwarty świat. Możemy poruszać się po nim niemal bez ograniczeń, wyłączając wrogo nastawionych przeciwników. Podczas gry ulepszamy auto by było szybsze, mocniejsze, bardziej wytrzymałe i śmiercionośne. Nie warto wspominać o oprawie graficznej, gdyż ta będzie stała na bardzo wysokim poziomie, co niestety wiąże się z wysokimi wymaganiami wersji na komputery osobiste.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

Intel Core i5-650 3.2 GHz/AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 Ti/Radeon HD 7870 lub lepsza, 32 GB HDD, Windows Vista/7/8 64-bit

 

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

Intel Core i7-3770 3.4 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 760/Radeon HD 7970 lub lepsza, 32 GB HDD, Windows 7(SP1)/8 64-bit

 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: