TECHNOLOGIENajlepsze darmowe odtwarzacze filmów na Androida

Najlepsze darmowe odtwarzacze filmów na Androida

TECHNOLOGIE 0

Smartfony oraz tablety z systemem Android to niezwykle wszechstronne urządzenia. Z powodzeniem mogą zastępować laptopy, konsole do gier oraz odtwarzacze multimedialne. Niemniej jednak fabrycznie wbudowane aplikacje służące do odtwarzania filmów nie zawsze sprawdzają się najlepiej. Poniższy ranking przedstawi trzy darmowe odtwarzacze wideo, które warto pobrać na swój telefon, by w pełni cieszyć się wysokiej jakości filmami.

Najlepsze darmowe odtwarzacze filmów na Androida - zdjęcie

 

Na pierwszy ogień idzie AllPlayer. Odtwarzacz ten znany jest przede wszystkim posiadaczom komputerów PC. Jego mobilna wersja jest bardzo podobna i może pochwalić się szeregiem przydatnych funkcji. AllPlayer obsługuje wszystkie podstawowe formaty wideo oraz audio. Wśród nich znajdziemy: DivX, XviD, MP3, AVI, FLV, MP4, 3GP, MKV, M2TS, MPG, MPEG, RMVB, WMV, QuickTime, MOV, FLAC oraz APE. Warto dodać, że mamy tutaj do czynienia także z możliwością odtwarzania wideo bezpośrednio z plików RAR bez ich rozpakowywania. Pozostałe funkcje aplikacji to:

- podgląd obrazu z kamer oraz tunera TV,

- equalizer z możliwością regulowania dźwięku,

- odtwarzanie i edycja napisów do filmów.

 

Najlepsze darmowe odtwarzacze filmów na Androida - zdjęcie 2

 

Kolejny, dość popularny i ceniony przez użytkowników program na naszej liście to BSPlayer. Całość jest niezwykle prosta w obsłudze, nie zajmuje wiele miejsca i co ważne, posiada wszystkie najpotrzebniejsze funkcjonalności. Warto dodać, że odtwarzacz ten poradzi sobie nawet z plikami w formatach, których nasze urządzenie fabrycznie nie jest w stanie odpalić. Nie zabrakło rzecz jasna możliwości odtwarzania filmów z napisami w formatach txt, SRT, ASS oraz SAA. Nieco nudnawy i kiepsko wyglądający interfejs można na szczęście zmienić poprzez dostępne skórki. Na uwagę zasługuje jeszcze jedna opcja - tzw. pop-up window. Umożliwia ona oglądanie wideo w niewielkim okienku, które wyświetla się na części ekranu nad wszystkimi innymi uruchomionymi aplikacjami.

 

Najlepsze darmowe odtwarzacze filmów na Androida - zdjęcie 3

 

Na trzecim miejscu naszego zestawienia uplasował się MX Player. Program ten, podobnie jak konkurenci oferuje szereg podstawowych funkcji związanych z odtwarzaniem filmów. Niemniej jednak, kilka opcji wyróżnia go na tle rywali. Jedną z nich jest możliwość obsługi za pomocą gestów uszczypnięcia. Ponadto mamy tutaj do czynienia z funkcjami:

- Kids Lock (dzięki niej po włączeniu filmu, smartfon zostaje zablokowany i możemy dać go np dziecku),

- odtwarzanie filmów z napisami (formaty tekstu: DVD, SRT, TXT, DVB, SSA/ASS,

- prosty w obsłudze interfejs użytkownika.

MXPlayer doskonale sprawdza się także na nieco starszych urządzeniach. To ze względu na niewielkie wymagania sprzętowe.

 

 

Powyższa lista powinna spełnić oczekiwania nawet najbardziej wybrednych, mobilnych kinomaniaków. Jeśli używacie już, któregoś z wymienionych programów lub takiego, którego nie ma w rankingu, podzielcie się wrażeniami na jego temat w komentarzach poniżej.

 

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: