MOBILEDarmowe gry strategiczne na Android

Darmowe gry strategiczne na Android

Strategie to rodzaj gier, który do niedawna rządził przede wszystkim na komputerach PC. Obecnie gatunek ten coraz częściej pojawia się także na platformach mobilnych, w tym na urządzeniach z systemem Android. Poniżej znajdziecie najciekawsze, darmowe strategie, w które można zagrać na smartfonie lub tablecie.

 

 

Chess Free

Chess Free, czyli po prostu szachy. Szachy to jedna z najstarszych i chyba najpopularniejsza na świecie gra strategiczne. Dzięki niej kształtuje się nasze logiczne myślenie, zdolność planowania oraz podejmowania właściwych decyzji. Szachy to także ulubiona gra wielu postaci historycznych, które odnosiły spektakularne bitewne sukcesy. Chess Free zaoferuje możliwość rozgrywki zarówno w pojedynkę, przeciwko wirtualnemu przeciwnikowi, jak równie grę w trybie multiplayer. Dzięki uznanemu przez szachistów silnikowi Treebeard Chess sama rozgrywka nawet w trybie dla pojedynczego gracza staje się ogromnym wyzwaniem. Łącznie do naszej dyspozycji oddanych jest aż 10 zróżnicowanych poziomów trudności. Dla początkujących graczy twórcy Chess Free przygotowali specjalny system tutoriali, który pomoże zrozumieć zasady i system rozgrywki. Ponadto mamy tutaj do czynienia z aż 6 różnymi planszami do gry i 4 zestawami figur.

 

Darmowe gry strategiczne na Android - zdjęcie

 

Enemy Lines-Real-Time Strategy

Kolejna gra to tytuł, który już bardziej kojarzy się z tradycyjnymi RTS, czyli strategiami czasu rzeczywistego, gdzie rozgrywka prowadzona jest na bieżąco, bez ruchów turowych. Zmusza to graczy do szybkiego podejmowania decyzji i szybkich analiz. Enemy Lines-Real-Time Strategy, bo o nim mowa, przenosi nas w niedaleką przyszłość. Świat opanowany zostaje przez złego dyktatora, a naszym zadaniem jest jego obalenie i pokonanie kierowanych przez niego wojsk. Na początku tworzymy niewielką armię i toczymy mało istotne walki. Jednak z biegiem czasu, kiedy nasze wojsko staje się coraz silniejsze, przyjdzie nam wykonywać coraz to trudniejsze misje na większą skalę. Gra zaoferuje miedzy innymi możliwość sterowania jednostkami naziemnymi, powietrznymi oraz piechotą. Do wyboru są dwa tryby rozgrywki: single player oraz multiplayer, gdzie stajemy w szranki przeciwko innym, żywym graczom z całego świata. Ponadto twórcy gry przewidzieli cotygodniowe turnieje bitewne online z nagrodami. 

 

 

Darmowe gry strategiczne na Android - zdjęcie 2

 

Bug Rush Free

Gry strategiczne to nie tylko planszówki oraz popularne RTS'y. Do strategii zaliczyć możemy także tytuły z gatunku Tower Defense. Jego godnym przedstawicielem z pewnością jest Bug Rush Free. Całość stworzona została przez studio Four Pixels i może pochwalić się niezwykle wciągającą rozgrywką. Nasze zadanie polega na chronienie roślin. Te bowiem atakowane są przez różnego rodzaju szkodniki i insekty. Do naszej dyspozycji jest kilka rodzajów broni. Te możemy dowolnie rozmieszczać na planszy. Należy jednak brać pod uwagę kurczący się budżet oraz strategiczne miejsca, w których dana broń będzie najskuteczniejsza. Przyda się więc umiejętność dobrego planowania. Nie zabrakło także odpowiedniej oprawy audio-wizualnej, która z pewnością umili rozgrywkę.

 

Darmowe gry strategiczne na Android - zdjęcie 3

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: