MOBILENajlepsze gry RPG na iPhone

Najlepsze gry RPG na iPhone

iPhone oferuje dostęp do sporej bazy gier RPG, które gwarantują zabawę na ponad kilkadziesiąt godzin. Propozycji na rynku jest sporo, jednak jak wybrać najbardziej godne uwagi propozycje? Poniżej prezentujemy najciekawsze propozycje z gatunku dla użytkowników iPhone'a.

Dungeon Hunter 3

Dungeon Hunter 3 to tytuł z gatunku hack n'slash, wzorowana na kultowej serii Diablo. Tytuł wyróżnia się dopracowaną oprawą graficzną oraz klimatem. Akcja została zaprezentowana z rzutu izometrycznego, zaś na gracza czeka multum przeciwników do pokonania w rozmaitych sceneriach. Podobnie jak w Diablo, na początku przygody wybieramy jedną z czterech klas postaci – do dyspozycji Astromancer, Trickster, Shaman i Warlord – które cechują się odmiennymi atakami i strategią rozgrywki.

Najlepsze gry RPG na iPhone - zdjęcie
Dungeon Hunter 3 polega na pokonywaniu kolejnych wrogów, rozwijanie poziomu doświadczenia i zdobywaniu coraz mocniejszego ekwipunktu. Wraz z postępem gry przeciwnicy będą mocniejsi, ale dzięki rozbudowanemu systemowi nasz bohater szybko staje się potężny. Łącznie czeka na nas 16 zróżnicowanych lokacji, kilka poziomów trudności oraz ponad 1000 różnorodnych przeciwników. Dla fanów nieskrępowanej rozgrywki pozycja obowiązkowa, która zapewni zabawę przynajmniej na kilkadziesiąt godzin.

FINAL FANTASY IV

FINAL FANTASY IV to rozbudowana gra z gatunku jRPG, który wyróżnia się rozbudowaną i wielowątkową fabułą. Wcielamy się w Cecila – Mrocznego Rycerza, który w wyniku nieoczekiwanych wydarzeń zmienia stronę konfliktu stając się Paladynem. Po drodze poznajemy nowe postaci, które dołączają do naszej drużyny. Na uwagę zasługuje oprawa graficzna i udźwiękowienie, a także spora różnorodność lokacji.

Najlepsze gry RPG na iPhone - zdjęcie 2
FINAL FANTASY IV zapewnia kilkanaście godzin zabawy, możliwość eksploracji zamków, wiosek i dużych miast. Po drodze będziemy spotykać różne postaci, dla których możemy wykonywać dodatkowe zadania. Nie zabraknie przy tym walk z wieloma przeciwnikami (w tym z potężnymi bossami), rozwoju postaci i odkrywania sekretów. Jeśli oczekujecie rozbudowanej historii osadzonej w klimatycznym świecie fantasy, to jest to pozycja, której nie można pominąć.

FINAL FANTASY V

FINAL FANTASY V to kolejna część z serii Final Fantasy, z którą warto się zapoznać. Choć jest to kolejny tytuł z serii, to posiada całkowicie nową fabułę, postaci i świat. Nowością jest system walki podzielony na Zawody (Job) – możemy korzystać z zawodu głównego oraz nakładać na postać umiejętności dodatkowe (np. Biały Mag połączony z umiejętnościami Złodzieja). Po raz kolejny otrzymaliśmy dopracowaną oprawę AV, interesującą fabułę, a nawet kilka zakończeń gry.

Najlepsze gry RPG na iPhone - zdjęcie 3
FINAL FANTASY V tym razem przenosi nas do mrocznego świata, w którym magiczne kryształy chroniące dotąd świat przestają funkcjonować. Jako Bartz musimy najpierw dokoptować ekipę złożoną z rozmaitych charakterów, aby następnie powstrzymać zło w postaci potężnego ExDeatha. Ciekawa i zaskakująca fabuła, możliwość eksploracji zróżnicowanych lokacji oraz miodny system rozwoju postaci to elementy, które każdego fana RPG zatrzymają przy grze co najmniej na kilka godzin.

Minecraft – Pocket Edition

Minecraft – Pocket Edition to specjalnie zaprojektowana wersja gry Minecraft dla użytkowników iPhone. Łączy w sobie elementy gier RPG i przygodówek, dając graczom nieograniczone możliwości tworzenia świata. Grafika nawiązuje do epoki 8-bitowej, jednak nie przeszkadza to w rozgrywce, ze względu na otwartą strukturę świata. Można zbudować dosłownie każdy obiekt, jaki przyjdzie nam do głowy – jedyną barierą jest tak naprawdę kreatywność gracza.

Najlepsze gry RPG na iPhone - zdjęcie 4
Minecraft – Pocket Edition oferuje multiplatformowość pomiędzy urządzeniami Apple, a więc rozgrywkę rozpoczętą na iPhonie możemy kontynuować za pośrednictwem iPada. Oprócz swobodnej eksploracji, gra zawiera również dodatkowe tryby – m.in. Survivor, gdzie należy przeżyć w pełnym pułapek i niebezpieczeństw świecie. Nie warto sugerować się oprawą, jeśli dacie szansę temu tytułowi, to powinien was wciągnąć na długie godziny.

Might and Magic Clash of Heroes

Might and Magic Clash of Heroes to rozbudowany tytuł, łączący w sobie cechy RPG oraz gry logicznej. Gracz zostaje wrzucony w sam środek świata fantazy spod znaku Magii i Miecza. Do dyspozycji oddano 5 bohaterów różniących się unikalnymi zdolnościami, którymi poprowadzimy coraz potężniejszą armię do zwycięstwa nad wrogimi jednostkami.

Najlepsze gry RPG na iPhone - zdjęcie 5
Sporym atutem Might and Magin Clash of Heroes jest wymagający i rozbudowany system walki, zróżnicowane mapy na których toczyć się będą pojedynki, ciekawa fabuła pozwalająca na zabawę przynajmniej kilkanaście godzin, a także dopracowana animacja postaci i grafika. Tytuł skierowany jest bardziej do doświadczonych miłośników RPG, ale początkujący również znajdą tu wiele frajdy z odkrywania nowinek systemowych i fabuły.

Inne fajne gry na iphone.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: