MOBILEProgram do obróbki i edycji zdjęć – jaki wybrać?

Program do obróbki i edycji zdjęć – jaki wybrać?

Zrobiliśmy kilkaset zdjęć na urlopie, ale większość z nich ma jakiś feler? Brak ostrości, słabe kolory, „mistrz drugiego planu” itp.? Na szczęście w sieci możemy znaleźć zaawansowane programu graficzne, które ze zwykłego zdjęcia potrafią zrobić piękną wakacyjną widokówkę. Poznajmy jedną z najciekawszych propozycji.

Jeśli poszukujemy naprawdę zaawansowanego narzędzia, ale nie jest nam potrzebny taki kombajn, jak Photoshop, powinniśmy zwrócić uwagę na program Ulead PhotoImpact X3 dostępny w wersji próbnej (trial). To zestaw przydatnych i bardzo rozbudowanych programów oraz narzędzi do edycji i tworzenia grafiki oraz edycji fotografii. Co prawda producent udostępnia swoje narzędzie w wersji testowej, ale pozwala to sprawdzić wszystkie funkcje programu, zaś pełna wersja bez żadnych ograniczeń nie jest droga i oferuje ogromne możliwości zarówno dla początkujących użytkowników, którzy stawiają pierwsze kroki w edycji, jak i zaawansowanych grafików z wysokimi wymaganiami.

Program do obróbki i edycji zdjęć – jaki wybrać? - zdjęcie

Za pomocą pakietu Ulead PhotoImpact X3 możemy nie tylko edytować swoje zdjęcia z urlopu lub rodzinnej imprezy, ale również zaprojektować okładkę płyty CD czy menu filmu na DVD, a następnie gotowy projekt przenieść do modułu o nazwie Ulead DVD MovieFactory i VideoStudio. Za pomocą tego programu edytujemy zdjęcia, stworzymy pokaz slajdów, a następnie wszystko nagramy na płytę, utworzymy menu oraz okładkę – narzędzie kompletne. Należy wspomnieć o dostępie do gotowych szablonów pocztówek, kalendarzy czy wizytówek. Ponadto w pełnej wersji pakietu Ulead PhotoImpact wchodzi program Painter Essentials – głównym zadaniem tego dodatku jest cyfrowe malowanie na przykład za pomocą tabletów graficznych, co znacznie uprzyjemnia i ułatwia edycję fotografii.

Program oferuje naprawdę mnóstwo najróżniejszych funkcji, co z kolei początkowo może nieco utrudniać obsługę mniej zaawansowanym użytkownikom, ale po krótkim treningu każdy jest w stanie odkryć wszystkie funkcje i dodatki, a jest ich naprawdę sporo. Nie zabrakło takich narzędzi jak redukcja efektu czerwonych oczu, usuwanie szumów, wygładzanie krawędzi czy automatycznej korekty kolorów i bieli.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: