TECHNOLOGIENajlepsze konsole 2014 – ranking

Najlepsze konsole 2014 – ranking

TECHNOLOGIE 0

Konsole stacjonarne od wielu lat zyskują na popularności w Polsce. Dziś to ważny sektor rynku gier wideo. Powstaje więc pytanie: na jaką konsolę się zdecydować? Oto ranking najlepszych konsol, które można kupić w 2014 roku. 

 

Konsole siódmej generacji

 

1. PlayStation 3

 

Konsola PlayStation 3 jest na rynku już od 2006 roku, ale nadal jest atrakcyjną propozycją dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z konsolami gier.  Gra posiada rozbudowaną, darmową usługę sieciową, możliwość odtwarzania filmów Blu-Ray oraz możliwość rozszerzania funkcji przez instalację dodatkowych kontrolerów - gitar, kamer czy PlayStation Move - kontrolera ruchowego. 

 

Najlepsze konsole 2014 – ranking - zdjęcie

 

Oferta gier nowych i używanych jest bardzo duża, a ceny - niskie, jak na standardy konsolowe.  Na uwagę zasługuje bogaty rynek gier używanych, co pozwala zagrać w świetne tytuły w cenie 20 - 30 - 40 zł.  Na uwagę zasługuje duża ilość produkcji, które są wydane jedynie na tę konsolę np. Gran Turismo 5, God of War 3 czy KillZone 3.

 

Obok Xboksa 360, jest to najciekawsza propozycja dla osób, które chcą zagrać w wiele świetnych gier, nie wydając dużych pieniędzy. 

 

Cena: od 600 zł; ceny gier - atrakcyjnie - 40 - 90 zł 

 

2. Xbox 360

 

Xbox 360 to największy konkurent PlayStation 3. Konsola sprzedała się znakomicie, jest dostępna w wielu wersjach (różniących się pojemnością dysku) i nie trudno kupić sprawną konsolę, gry lub akcesoria dodatkowe takie jak pady czy kontroler Kinect, pozwalający na kontrolę ruchową w grach.

 

Najlepsze konsole 2014 – ranking - zdjęcie 2

 

Oferta gier ekskluzywnych (dostępnych tylko na tej konsoli) jest mniejsza niż w przypadku PlayStation 3, ale każdy znajdzie wiele tytułów, które dadzą frajdy np. Halo 4. 

 

Cena: od 600 zł; ceny gier - atrakcyjnie - 40 - 90 zł 

 

Konsole nowej, ósmej generacji

 

1. PlayStation 4 

 

Konsola nowej, ósmej, generacji, która miała swoją premierę w listopadzie 2013 roku, więc jest świeżym produktem na rynku. Oznacza to, że cena jest nadal dość wysoka, ale jeśli kupisz PlayStation 4, masz pewność, że gry będą wydawane na nią przez ok. 10 lat. 

 

Najlepsze konsole 2014 – ranking - zdjęcie 3

 

Konsola wyróżnia się wydajnym układem graficznym i procesorem, co gwarantuje świetną grafikę. 

 

PlayStation 4 może wyświetlać grafikę w grach w rozdzielczości HD (1080p), a jeśli chcemy oglądać filmy przy użyciu konsoli Sony, możemy to robić nawet w rozdzielczości Ultra HD (4K). Gry i filmy mogą być wyświetlane w trybie 3D. Konsola posiada czytnik Blu-Ray i dysk twardy o pojemności co najmniej 500 GB.

 

Konsolę można połączyć z telewizorem przy pomocy kabla HDMI. Gra posiada Bluetooth, WiFi oraz złącze USB.

 

Cena: od ok. 1700 zł; ceny gier: wysokie - przeciętnie ok. 200 zł

 

2. Xbox One

 

Xbox One to następca popularnej konsoli Xbox 360, która w Polsce zyskała dużą renomę. Światowa premiera urządzenia miała miejsce w listopadzie 2013 roku, jednak w Polsce konsola pojawiła się dopiero w 2014 roku. 

 

Konsola ma dysk twardy o pojemności 500 GB oraz napędu Blu-Ray, taki jak PlayStation 4. Podobnie jak konsola Sony, sprzęt jest przygotowany z myślą o wyświetlaniu gier w wysokiej rozdzielczości. 

 

Najlepsze konsole 2014 – ranking - zdjęcie 4

 

Konsola posiada kontroler ruchowy Kinect, który za pomocą kamery przechwytuje ruchy gracza i przenosi je do wirtualnego świata. 

 

Oferta gier, w chwili pisania tekstu, podobnie jak w przypadku PlayStation 4, jest niewielka, ale życie konsoli dopiero się rozpoczęła - z czasem będzie pojawiać się ich więcej, a cena - spadać. 

 

Cena: od. ok. 2000 zł, ceny gier: wysokie - przeciętnie ok. 200 zł

 

3. Wii U

 

Konsola jest następcą Wii, niezwykle popularnej w Japonii i USA konsoli kierowanej głównie dla niedzielnych graczy i dzieci. 

 

Najlepsze konsole 2014 – ranking - zdjęcie 5

 

Wii U posiada nietypowy kontroler, który posiada ekran dotykowy, na którym wyświetlane są dodatkowe informacje o grze np. stan zdrowia lub całkowicie nowe elementy. Jest to cecha szczególna konsoli. 

 

Jakość oprawy graficznej gier jest gorsza niż PlayStation 4 czy Xbox One. Prędkość obliczeniowa konsoli jest znacznie niższa niż konsol Sony i Microsoftu. Gry na Wii U są zbudowane nieco w innej konwencji: są kolorowe i posiadają charakterystyczną mechanikę rozgrywki. 

 

Wii U w Polsce nie jest bardzo popularną konsolą, co przekładania się na niewielką ilość gier w sklepach.

 

Cena: od. ok. 1000 zł, ceny gier: - wysokie - ok. 150 - 180 zł

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: