MOBILENajlepsze strategie na Windows Phone

Najlepsze strategie na Windows Phone

Urządzenia z Windows Phone oferują szereg ciekawych gier strategicznych, które zajmują gracza na długie godziny. Jak wybrać najciekawsze z nich? Poniżej prezentujemy naszą listę najciekawszych propozycji, wyróżniających się w swoim gatunku, a jednocześnie wartych uwagi.

MONOPOLY 

MONOPOLY to połączenie gry planszowej, wymagającej od gracza strategicznego podejścia do zabawy. Jest to niemal perfekcyjne przeniesienie na ekrany Windows Phone jednej z najpopularniejszych gier planszowych na świecie o tej samej nazwie. Celem gracza jest poruszanie się po planszy oraz zdobycie monopolu, a dokładnie wykupienie jak największej liczby nieruchomości porozmieszczanej na planszy.

Najlepsze strategie na Windows Phone - zdjęcie
Dodatkowym zadaniem gracza w MONOPOLY jest doprowadzenie przeciwników do bankructwa. Tytuł wyróżnia się przejrzystą oprawą graficzną, prostymi zasadami rozgrywki oraz intuicyjnym menu. Nie brakuje potyczek w trybie multiplayer z graczami z całego świata, dzięki czemu nigdy nie można narzekaćna brak godnych przeciwników. Jeśli lubisz wyzwania oraz gry planszowe, to MONOPOLY wydaje się jednym z najlepszych wyborów.

Knight Game

Knight Game to jedna z najbardziej rozbudowanych strategii z elementami RPG, wydana na urządzenia z Windows Phone. Miejsce akcji osadzono w mrocznej epoce średniowiecznej, gdzie jako ambitny Generał musimy poradzić sobie z lokalnymi konfliktami w celu ostatecznego zdobycia korony. Jak na grę strategiczną, Knight Game wyróżnia się interesującą, wielowątkową fabułą, w której nie zabraknie nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Najlepsze strategie na Windows Phone - zdjęcie 2
Knight Game wymaga od gracza cierpliwości oraz poświęcenia wielu godzin na rozwój drużyny. Zaczynamy jako wasal królewski, by wraz z rozwojem gry stanąć na czele królestwa jako przyszły władca. Duża liczba statystyk określających walkę, ponad 90 misji do zaliczenia i przejrzysty interfejs stanowią o sile tego tytułu – warto sprawdzić grę w akcji, jeśli cenicie sobie rozbudowany system.

Royal Revolt!

Royal Revolt! to idealna propozycja dla miłośników strategii typu tower – defense. Zabawę rozpoczynamy z niewielką armią, którą wraz z postępem gry będziemy rozbudowywać o kolejne jednostki. Łącznie w celu dotarcia na szczyt władzy i założeniu korony, będziemy musieli podbić aż  58 zamków wypełnionych zróżnicowanymi przeciwnikami. Pomiędzy poszczególnymi bataliami możemy również rozwijać zdolności bohatera oraz podlegających mu żołnierzy.

Najlepsze strategie na Windows Phone - zdjęcie 3
Royal Revolt! cechuje się szczegółową trójwymiarową oprawą graficzną. Oprócz stricte strategicznego podejścia do gry, zawarto również elementy logiczne i zręcznościowe. Na uwagę zasługuje również fabuła, która nie ogranicza się wyłącznie do przerywników wypełniających kolejne batalie. Długi czas rozgrywki, stopniowo wzrastający poziom trudności oraz różnorodność walk to główne cechy tego tytułu.

War Game

War Game to kolejna rozbudowana strategia, której warto się bliżej przyjrzeć. Wcielamy się w postać generała kierującego siłą militarną, zaś naszym zadaniem jest zdobycie władzy absolutnej w imperium. Do dyspozycji gracza jest szereg zróżnicowanych jednostek, które wraz z postępem gry należy rozbudować o nowe zdolności. Z czasem zdobywać będziemy kolejne kontynenty, a ponadto możliwa jest wspólna zabawa ze znajomymi w sojuszu.

Najlepsze strategie na Windows Phone - zdjęcie 4
War Game oferuje ponad 70 jednostek, różniących się unikalnymi zdolnościami. Łącznie na gracza czeka ponad 90 misji, gwarantujących zabawę na wiele godzin. Obok wspomnianej już kooperacji z żywym graczem, możliwe są również potyczki o miano najlepszego władcy imperium. Dodatkowym czynnikiem motywującym do zabawy są cotygodniowe turnieje organizowane przez twórców gry. Całość dopełnia przejrzysta oprawa audiowizualna i duża grywalność.

Mafia Game

Mafia Game to strategia połączona z elementami rpg, dzięki której wcielimy się w groźnego bohatera walczącego o przetrwanie. Akcję gry umieszczono w Stanach Zjednoczonych w fikcyjnym gangsterskim świecie, nawiązującym do lat 50-tych poprzedniego wieku. Cechą charakterystyczną jest szczegółowa oprawa w jakości HD, wysoki poziom trudności oraz potyczki wieloosobowe z innymi graczami.

Najlepsze strategie na Windows Phone - zdjęcie 5
Mafia Game umożliwia wcielenie się w przeciętnego gangstera, który wraz z rozwojem gry awansuje na kolejne szczeble mafijnej hierarchii. Aby tego dokonać musimy zjednać sobie rozmaitych gangsterów w postaci złodziei czy seryjnych morderców. Klimat fikcyjnego Las Vegas, emocjonujące pojedynki w trybie multiplayer, tryb kooperacji i olbrzymia grywalność to elementy, które czynią grę jednym z najciekawszych tytułów z gatunku strategii na Windows Phone.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: