MOBILEOdzyskiwanie zdjęć z pamięcie telefonu

Odzyskiwanie zdjęć z pamięcie telefonu

Odzyskiwanie utraconych danych bardzo często jest sporym problemem. Jeśli chcemy odzyskać zdjęcia, dokumenty, czy inne pliki z dysku twardego naszego komputera, zadanie nie jest bardzo skomplikowane. Niemniej jednak, co robić jeśli przez przypadek skasowaliśmy ulubione zdjęcia z pamięci naszego telefonu i chcielibyśmy ponownie uzyskać do nich dostęp?

 

Odzyskiwanie zdjęć z pamięcie telefonu - zdjęcie

 

Nic straconego. Jest kilka sposobów, by odzyskać dane z pamięci wewnętrznej w smartfonie lub zainstalowanej w nim karty pamięci SD. Niestety nie zawsze kończy się to powodzeniem, ale zawsze istnieją spore szanse na przywrócenie większości skasowanych plików. Jak to zrobić?

 

Najpierw pobieramy na dysk naszego komputera specjalny program o nazwie Advanced Disk Recovery. Jego wersja testowa pozwala na korzystanie ze wszystkich funkcjonalności przez okres 15 dni. To spokojnie powinno wystarczyć na odzyskanie skasowanych plików. Advanced Disk Recovery może przywracać dane zarówno z dysków twardych, jak i z pamięci zewnętrznych, w tym ze smartfonów i tabletów z systemem Android. Program ten może pochwalić się zaawansowanym mechanizmem skanującym oraz prostym w obsłudze menu, które nie powinno sprawić problemu nawet najmniej zaawansowanym użytkownikom. Wystarczy dosłownie kilka kliknięć, by przywrócić zdjęcia, dokumenty, muzykę czy inne utracone pliki.

 

Po uruchomieniu programu, wybieramy nośnik, który będzie poddany skanowaniu. W naszym przypadku jest to pamięć przenośna (smartfon). Zaznaczamy więc REMOVABLE i klikamy SCAN NOW.

 

Odzyskiwanie zdjęć z pamięcie telefonu - zdjęcie 2

 

Teraz pojawią się opcje QUICK SCAN (szybkie skanowanie) i DEEP SCAN (dokładne skanowanie). Polecamy wybrać tę drugą opcję. Skanowanie trwa dłużej, niemniej jednak pamięć smartfona zostanie lepiej sprawdzona, co pozwoli na odnalezienie większej ilości utraconych danych.

 

Odzyskiwanie zdjęć z pamięcie telefonu - zdjęcie 3

 

Po zakończeniu skanowania, zaznaczamy folder, z którego chcemy odzyskać skasowane pliki i klikamy w RECOVER. Następnie wybieramy folder, do którego chcemy je wrzucić i gotowe! Skasowane zdjęcia, filmy czy dokumenty zostają z powrotem zapisane w pamięci telefonu lub na dysku twardym naszego komputera.

 

Odzyskiwanie zdjęć z pamięcie telefonu - zdjęcie 4

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Odzyskiwanie zdjęć z pamięcie telefonu

  • ~ Danial Apowersoft Phone Manager jest jednym z najlepszych programów na rynku pozwalających na zarządzanie plikami w telefonie. Program jest w pełni kompatybilny z systemami iOS i Android. Ta aplikacja pozwoli ci zarządzać, przesyłać, wyświetlać, tworzyć kopie zapasowe i przwyracać pliki urządzeń mobilnych i tabletów z poziomu komputera.
  • ~ SHM A co jeśli usunąłem zdjęcia z pamięci wew. telefonu (LG L5 II) i przy podłączeniu go do komputera nie jest on dyskiem zewnętrznym tylko "innym urządzeniem" i program go nie widzi.
  • ~ R_men Nawet u Ciebie opcja scan jest podświetlona na szaro, nie do kliknięcia w przypadku odzyskiwania danych ze smartphona. (root)

PARTNERZY SERWISU: