MOBILEJak skutecznie oszczędzać baterię w smartfonie z Androidem? Cz. 2

Jak skutecznie oszczędzać baterię w smartfonie z Androidem? Cz. 2

Nowoczesne smartfony z pewnością nie są mistrzami długich dystansów pracy na baterii. Niekiedy już wieczorem bateria posiada kilka procent naładowania, a przecież rano była w pełni naładowana. Co ciekawe, w wielu przypadkach tak krótka praca na baterii to wina użytkowników, którzy nieumiejętnie korzystają z funkcji i aplikacji łasych na prąd z baterii.

 

Zapanuj nad synchronizacją

 

Jeśli korzystamy z poczty e-mail z pewnością chcemy być na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami. Ale czy to na pewno konieczne? Jeśli z poczty możemy korzystać ręcznie tj. sprawdzać nowe wiadomości po uruchomieniu aplikacji np. Gmail, warto wyłączyć automatyczną synchronizację lub wydłużyć czas pomiędzy automatyczny sprawdzaniem poczty np. do 1 godziny. 

 

Jak skutecznie oszczędzać baterię w smartfonie z Androidem? Cz. 2 - zdjęcie

 

Wyłączanie lokalizacji GPS

 

Kolejną funkcją, z której nie korzystamy cały czas, a dość mocno obciąża akumulator jest lokalizacja GPS. Niektóre programy korzystają z lokalizacji w tle np. przeglądarki internetowe lub Facebook, dlatego też warto wyłączyć tę funkcję i korzystać z niej tylko wtedy, gdy chcemy znaleźć drogę do konkretnego celu lub skorzystać z mapy.

 

Jak skutecznie oszczędzać baterię w smartfonie z Androidem? Cz. 2 - zdjęcie 2

 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: